Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichoterapeuta a páciens...

A pszichoterapeuta a páciens anyagi helyzetéhez szabja az óradíját?

Figyelt kérdés

Járok egy terapeutához. Elmondtam neki, hogy jómódú családból jövök. Az ülés végén azt mondta, hogy ő most nemrég árat emelt, egy ezressel több egy ülés, mint volt.


Ki tudom ugyan fizetni, de nem kevés. Hallottam, hogy vannak terapok, akiknek nem fix áruk van, hanem a beteghez igazítják. Szerintetek ez lehet nálam is? Nagyon zavar ez a dolog.


febr. 27. 22:24
 1/2 Grimfox ***** válasza:
23%
Nem valószínű. A beteghez igazítás inkább azt jelenti, hogy ha nem kell vele annyit foglalkozni, akkor kevesebbet kér, ha többet, akkor többet kér. Nem fix "1 óra X ezer" forint. Nem anyagi helyzethez, hanem terápiás igényhez szabja. Ha valaki az anyagi helyzeted alapján döntene, az nem praktizálhatna, mert egy ilyenért elveszik az engedélyét.
febr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:
Ha csak egy ezressel, akkor semmi köze ahhoz, hogy jómódú családból vagy...
febr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!