Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek milyen mentális betegségr...

Ezek milyen mentális betegségre utalhatnak?

Figyelt kérdés

Emberünk egy nő, az életkora nem releváns a történet szempontjából. Nem kiemelkedően intelligens, de azért nem is nagyon buta, inkább átlagos, vagy nagyon picit az alatti. Tud rendesen írni, olvasni, számolni, szöveget értelmezni.

Viszont a szociális készségei kissé fejletlenek, átlag alattiak. Nem érti a verbális jeleket, az iróniát, mindent szó szerint értelmez, nem minden esetben érti a metaforákat, hasonlatot. Nem érti a jelnyelvet, szimbolikát.

A szociális interakciók nem nagyon mennek neki, eléggé gátlásos és szorongó. A logikai gondolkodása közepes, vagy az alatti, komplexebb feladatokat nem tud egyedül megoldani, viszont 1-2 dologra tud koncentrálni. Gyerekkorában sokat csúfolták.

Valószínű beszédhibás, monoton hangon beszél, hadar, rosszul hangsúlyoz, vagy nem tud hangsúlyozni. Amiről egyébként nem tehet, ez is lehet(ett) a csúfolódás tárgya. Visszahúzódó. Szociálisan szorongó.



febr. 29. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján, ha nem maradt ki semmi, nekem nagyon gyanús, hogy autizmus. Ezek a felsorolt dolgok talán mindegyike fellelhető a legtöbb autistában, persze látatlnaul sem én, sem mások nem fogják BIZTOSAN tudni, hogy mi a problémája a hölgynek, viszont szerintem autista.
febr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Psycho ***** válasza:

Meg tudom erősíteni #1-est, a tüneteket olvasva nekem is az autizmus spektrumzavar ugrott be elsőként, keverve (annak mintegy következményeként) a szorongásos zavarral.

Ennyiből persze nem lehet megállapítani minden kétséget kizáróan.

febr. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Nem hiszem, hogy ezek betegségre utalhatnának, egyszerűen gyengébb értelmi képességű. Nem születünk egyformának.
márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És aki mondjuk autista, vagy Down-kóros, az tudja magáról, hogy az? Mert szerintem én valamelyik vagyok a kettő közül és tudom, hogy nem vagyok normális.
márc. 6. 14:52
 5/5 Psycho ***** válasza:

Ez olyan, mint az influenza. Magadról azt is legfeljebb GYANÍTHATOD, de nem TUDHATOD. Hacsak nem vizsgál meg valamilyen szakorvos, és mondja ki a diagnózist.


A Down-kórról már biztos tudnál.


Az autizmusról nem biztos. De ha megvizsgál egy hozzá értő szakember, akkor kimondhatják a diagnózist, és akkor már te is tudni fogod.

márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!