Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttként asperger szindrómá...

Felnőttként asperger szindrómával érdemes diagnosztizaltatni? Mi a menete a folyamatnak? pszihologus elég?

Figyelt kérdés

márc. 3. 17:08
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

10# enis falun lakom csak ez nem klasszikus videk ez elég sűrűn lakott agglomeráció sokan laknak .

Néha szoktam így messzebb menni imádom az igazi távoli vidéki falukat .


Nálam amúgy csak akor veszik észre hogy más vagyok ha sok időt vannak velem .pl boltba vagy utcán egyáltalán nem látják csak annyiban hogy imádok sétálni a faluk közti senki földjén egyedül .


Munka szinten igazából képes vagyok csapatban is dolgozni csak gyűlölöm és nem vagyok hatékony benne .1 évet dolgoztam vasúton palya meloskent is régebben ugyan úgy kineztek mint a suliban de volt ott 2 másik csodabogár is akiket utaltak szóval nem volt vészes.felnottkent amúgy se annyira gonoszok a neurotipikus emberek mint gyerekként .



Amúgy megmondom őszintén legnagyobb baj a párkapcsolati vonal nálam .

Egyszer tudtam összehozni egyetlen egy komoly kapcsolatot egy ideig azt is érdekes nem ép szabály követő módon és ennyi .

Ebből lett egy gyerekem és ennyi o nekem az egyetlen szociális kapcsolatom .rajta kívül nincsenek barátaim családom segít de igazából nem szeretnek nincs mely kapcsolatunk .

Ezeket a düh és hangulat vagy hisztirohamok amik nálam kezelni valók igazából pszichológushoz külön is érdemes lenne mennek ezzel aztán majd meglátom érdemes e tovább .

márc. 5. 19:21
 12/14 anonim ***** válasza:
Ezeket olvasva lehet, hogy én is diagnosztizáltatom magam. Gyerekkorom óta beilleszkedési gondjaim vannak, gyűlölöm a közösséget, 130-at súrolja az IQ-m, és mégis most irodába tettek 15év munka után. A koszos gépek között jobban éreztem magam, ott a saját ötleteimet próbálhattam ki, itt meg 15-20 munkamegúszó, hangoskodó ember között próbálok odafigyelni a dolgomra, és nagyon rossz, hogy nem illek a társaságba. Elektronika, programozás, ami igazán érdekel kiskorom óta, jól keresek és úgy is, hogy nincs is diplomám, meg van a havi 800 ezer nettó. Van érzékem ezekhez és hasznosítják a tudásom a cégnél, és kapom a jutalmakat. A részlegünknek régóta nincs is villamosmérnöke Ha valami munkabiztonságot érint és jóvá kell hagyni, átjön kölcsönbe egy. Ezen kívül nagy játszótérnek érzem a gyárat, és örülnek, hogy ott vagyok, szerintem rém olcsón dolgozom! De ezt az irodai állatkertet nem bírom, elkezdtem gondolkodni, hogyan úszhatnám meg a munkát, mert nincs az a pénz, amiért ezeket a majmokat hosszú távon elviselem, és közben minden szabályt, szabványt tartsak fejben, meg 20 év korkülönbségű gépeket hozzak össze szoftverben egymással. Rokkantnyugdíjjal talán? A büdös f-szomat beléjük, születés szabályozás lenne a megoldás, ne szülessen ennyi izomagy! A délutánonkénti fülcsengés is miattuk lehet.
márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

12# ha akarod nezesd meg magad.en Oczella Petihez megyek időpontra majd áprilisban de 75 e per alkalom úgy számolj .autista csoportokban azt írták róla hogy jó .


Amúgy szerintem ami neked van az normális.nalam sokkal mélyebb a probléma.

Gyerekként SNI voltam diszgrafia miatt de gyermekpszichológus és szüleim nem mentek bele jobban az autizmusba


Ennek azt köszönhetem hogy végig szenvedtem egész életem mert egyénileg elég jó vagyok hogy segítség nélkül éljek kuzdelmesen. de szociális és társadalmi szinten le vagyok maradva


De leginkább az volt a baj hogy úgy építettem fel az életem mintha normális lennék pedig nagyon nem vagyok az szorongok duhrohamaim vannak nem bírok sokáig egy legterbe lenni senkivel meg a saját gyermekemmel se vagy a volt párommal se .

Plusz mentálisan hamar kifaradok és akor már agresszív és ingerült vagyok .

márc. 10. 12:23
 14/14 A kérdező kommentje:

Amúgy jól olvasom hogy diagnosztizalas után el kell menni a kormanyhivatalhoz egy komplex minősítést intézni és ott szakemberek megállapítják hány százalékos az egészség romlás és ha 60% alatt vagy csak akor jár pénz?


Vagy ha magán dokinál diagnosztizálom már akkor is tudok igényelni dolgokat?

márc. 10. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!