Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen modern(ebb) gyógyszerek...

Milyen modern(ebb) gyógyszerek léteznek a pszichiátriában?

Figyelt kérdés
Információ szerzés céljából kérdezem, hogy a benzodiazepinek (szorongásoldók) és az SSRI/SNRI (antidepresszáns) gyógyszereken kívül milyen gyógyszerek léteznek, amik újabbak, hatásosabbak, kevesebb súlyos mellékhatást okoznak?

márc. 3. 17:26
 1/10 wc papa ***** válasza:
50%
antiepileptikumok (egy resze a benzodiazepineknek is az), kulfoldon elerheto a lurasidone antipszichotikum aminek minimalis mellekhatasa van, jobb mint az itthoni quetiapine. Vannak SSRE meg RIMA gyogyszer, MAOI-k is vannak, de csak kulfoldon. Vannak opioidok is amik antidepresszansok.
márc. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
SSRI-t vagy SNRI-t fogsz kapni itthon (és az EU-ban) ha pszichiáterhez mész. Van néhány újabb szer, de nem felelnek meg az általad felsorolt kritéiumoknak, legalábbis annak biztos nem hogy hatásosabbak lennének. A brintellix (ami újabb szer) ha szorongásról van szó akkor nagyon alulmarad az SSRI-okhoz képest, az esketamine pedig még nagyon új szer, de azért az látszik, hogy forradalmi változást nem hozott el, és azt se tudom, hogy itthon melyik pszichiáter tudja elintézni, hogy esketamine kezelést kapj (nem viheted haza). A mostani antidepresszánsok a 90-es, 2000-es évek elején kerültek piacra, igazából nagy változás nem történt a pszichiátriában, egyszerű halandóként akkor is és most is SSRI-t vagy SNRI-t kapnál.
márc. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ÉS ezzel nem azt állítom, hogy ne lennének újabb tanulmányok/felfedezések a 90-es évek óta, csak azt, hogy forradalmi változás egy átlag beteg életében nem igazán tetten érhető.
márc. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Atípusos antipszichotikumok
márc. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szia 2-es! Igen, végigjártam már a szokásos SSRI és SNRI lehetőségeket, sőt antipszichotikumokat is szedtem pár éve. 20 éve tartó generalizált/szociális szorongásom van. SS(N)RI-k soha nem váltak be, kb. semennyire. Pedig szinte az összes létezőt kipróbáltam. Valamelyiktől szédülök, valamelyiktől izzadok, valamelyiktől 0-ra megy a libidóm, de az alapprobléma nem javul, vagy nem javul érdemben. Benzodiazepin más, annak köszönhetem, hogy be tudjak járni anno egyetemre. Most meg azt köszönhetem neki, hogy azért veszem be évek óta az 1mg klonazepámot, hogy az elvonást ne érezzem... Brintellix miért lenne gyengébb a régiekhez képest? Nem ismerem, de tapasztalatokat olvasva, sok a pozitív is
márc. 4. 12:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Elég vitatott, hogy hatásos lenne szorongás ellen a brintellix. Az biztos, hogy kevésbé hatásos a szorongás ellen, mint az SSRI-ok, viszont rengeteg embernek okoz hányingert. Bár nem új szer, létezik még. a buspirone, ami viszont kifejezetten szorongásoldó, de szintén gyengébb szer mint az SSRI-ok, de cserébe a mellékhatása is gyengébb. Én szedtem, és semmilyen pozitiv hatást nem éreztem, ami nem

ritka a buspirone esetében. Szóba johet még szorongás esetén a pregabalin, de az olyan mintha benzot szednél, kialakul a tolerancia és brutàlis elhagyni.

márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A buspiron ( Spitomin, Anxiron) nem rossz szorongásoldó, elvileg nem okoz hozzászokást.


" A buspiron szerotonin receptor parciális agonista, kémiailag azaspirodekándion származék. A klinikumban, mint szorongáscsökkentőt alkalmazzák. Álmosító, szedato-hipnotikus hatása nincs, sőt a tanulási képességet, memóriát sem befolyásolja. Hátránya viszont, hogy a hatás csak 7-10 nap alatt alakul ki. "

márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudtommal neuróziusra vannak a szorongásoldók, antidepik. Pszichózisokra az antipszichotikumok. Tudom, sehol nem jár a pszichiátria, pláne Mo-n, ahol kognitív terápia sincsen, csak pénzért. De miért szedne egy neurotikus antipszichotikumot?
márc. 4. 16:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Van szorongásoldo hatasa is az antipszichotikumoknak, szóval szedhető szorongasra is.
márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
antipszichotikumok szorongasra... az hianyzik mint a higany a capahusban
márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!