Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Munkahely okozta stresszben...

Munkahely okozta stresszben élek. Ti hogyan kezelnétek?

Figyelt kérdés

Egy építőipari cégnél dolgozom. Sajnos 45km-re van a cég. Néha előfordul hogy fel kell vennem valakit, mikor épp oda kell menni a telephelyre és nem valami közelebbi helyszínre.

Meghúztam egy határt, hogy többet nem vagyok hajlandó bemenni senkiért. Nem azért mert + fél óra (nem tudok autópályán menni olyankor), hanem mert a saját autóm.

Sajnos én olyan vagyok, hogy szeretek megfelelni. Mikor nem mondok nemet az ember felvételre nagyon rosszul alszok, ezen kattogok. Ha nemet mondok akkor meg azért, mert fejfájást okozok a cégnek. Felmondani nem feltétlenül akarok, mert nem minden nap van ez a helyzet és az az igazság, hogy a kézre eső helyeken is az átlagbér nettó 500 környékén kimerül. Jelentkezéseket adogatok, de egyelőre szerintem csak nevetnek a bérigényen. :)



Panasz faktor:

Én vagyok a cégnél a legfiatalabb, legfürgébb, leggyorsabb, fejben is a többiekkel egy szintben vagyok, a dolgokat jobban megoldom. Ezt a kollégák is emlegetik, mégis úgy érzem, hogy nálunk az van a főnöknél megbecsülve aki már elmúlt 40 és pecázik, ugyanis őnekik jár a céges autó, hiába ugyan olyan kieső helyen dolgoznak a cèg szempontjából, mint én. Csak hàt én úgy érzem fiatalon elkapattam őket, mert 18 évesen ha azt mondták menjek be valakiert szo nélkül megtettem. Nyilvàn adtak egy jelképes összeget (1000-1500ft) de mára ez a pénz izgat a legkevésbé, inkább az autóm kopására és az időmre vagyok érzékeny.


márc. 3. 19:45
 1/2 Senior Séf ***** válasza:
Ezt nem fogod ép bőrrel megúszni, kérdező. Autoimmun betegséggel fog kezdődni... Lépj le, amíg nem késő.
márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

2 könyvet ajánlok elsőnek:

Bátran élni: Almási Kittitől

Ebből kiragadnék egy idézetet:

Miféle szeretet az , amit csak a teljesítményünk „fizetségeként” adnak meg nekünk…?

Amúgy szerintem nagyon fog tetszeni a könyv, mert pl pont van benne egy ilyen rész, ahol elmeséli Almási Kitti, hogy őt is kb kihasználták az első munkahelyén, ahol még gyakornok volt asszem. És leírta, ahogy rájött, hogy ez így nem fog menni, és nem fogja többé hagyni magát...merthogy ő hagyta azt amit csináltak vele. Amikor változtatott rajta, akkor eleinte természetesen meg voltak rá sértődve, de aztán viszont elkezdték tisztelni. Na mindegy, a lényeg a lényeg, hogy olvasd el ha gondolod a könyvet. Nekem segített egy kicsit a könyv.

Illetve: Merj nemet mondani Haddou, Mari

Ezt nekem egy pszihológus javaolta ezt a könyvet, de bevallom töredelmesen, hogy nem olvastam végig, csak beleolvastam....

Az Almási Kitti könyve nekem sokkal olvasmásonyabbnak tűnt.

Illetve amit még javaslok neked ( legalábbis ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor keress fel egy pszihológust, aki segít téged abban, hogy jobban ki merj állni magadért, mert valószínűleg az önbizalmaddal is erős bajok lehetnek.....

Hát ja...amúgy ismerős....

De tényleg próbálj meg változtatni, mert teljesen ki fogsz égni!

Remélem tudtam kicsit segíteni.

márc. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!