Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik zavar szindróma és...

Pánik zavar szindróma és társai. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, pánik zavar szindómát, epizódikus rohamokban jelentkező szorongást, és egyéb meghatározott szorongást diagnosztizáltak nálam.

Az lenne a kérdésem, hogy valaki aki átment ezen vagy benne van, tudna egy kicsit mesélni róla, meg arról, hogy milyen testi tüneteket produkált (mindent amit érzett)? Hátha segítene valamit... Nem tudom elfogadni, hogy ennyi testi panaszom van és mégsincs semmi bajom.



#tünet #szorongás #Epizódikus szorongás #Lelki megviseltség #Félelem és gyógyulási vágy
márc. 7. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Reggelig tudnám sorolni a tüneteket, amik velem előfordultak.
márc. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egy kicsit tudnál róla írni?
márc. 7. 21:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Az neked miért jó, hogy más ír róla? A végén azokat is produkálni fogod, amiket eddig nem, de ide leírnak... Hidd el az nem segít.
márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom... kicsit jó lenne ha tudnám, hogy más hogyan élte meg.

Kis megnyugvás, tudván, hogy más is átélte.

Ennyi az egész...nem muszály a tüneteket leírni. Csak hogy ő hogyan jött ki belőle stb... az is teljesen jó

márc. 8. 12:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Én úgy jöttem ki belőle, hogy tudatosítottam magamban, hogy nincs semmi bajom. Bármilyen fura tünet jött elő nem vettem róla tudomást, relaxáló videókat hallgattam. Légzéstechnikát tanultam. Megtanultam ellazítani a testem.Pozitív gondolatokról szóló könyvet olvastam és folyton jó dolgokat matráztam. Iszonyat kemény volt, de nem adtam fel. Nem azt mondom, hogy már egyáltalán nincsenek rohamaim és nem szorongok, de sikerül kordában tartani gyógyszer nélkül.
márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm hogy megosztottad velem. Én is próbálkoztam, de valahogy amikor megpróbáltam csak rosszabb lett. Úgyhogy végül beadtam a derekam és elmentem pszichiáterhez aki felírt napi fél szem escitilt meg 3*1 0,25-ös frontint. El kéne kezdenem szedni mert nem fogok tudni máshogy kijönni ebből az állapotból, de nem merem. Félek az első napoktól, hogy felerősíti a tüneteim, mivel azt olvastam róka, hogy ez elő szokott fordulni.
márc. 8. 12:30
 7/12 anonim ***** válasza:
A pánik pont arról szól, hogy saját magad stresszeled fel a gondolataiddal. Kontroll alatt kell tartani a gondolataid, át alakítani és keményen hinni benne, hogy sikerül.Ha azt gondolod, hogy nem sikerül, akkor nem fog. 3 hónapomba telt, mire egy elfogadható szintre küzdöttem magam. Kemény fizikai fájdalmaim voltak közben, de nekem fontos volt, hogy munkaképes maradjak.
márc. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a gondolat alakítás a legfőbb ebben a helyzetben. Elkezdtem járni csoportos terápiára és remélem a legjobbakat!

Nekem is fontos lenne az, hogy magamat fent tudjam tartani, mivel nagyon sok függ most tőle. Ez is egy stressz sajnos.

márc. 8. 13:16
 9/12 anonim ***** válasza:

En a frontinra raszoktam es nehez volt le. A panik attol meg maradt... aztan az 5 os valaszolo modszerevel tobb honap alatt eljutottam oda, hogy megszokott szituaciokban es otthon mar jol voltam. Ha nyaralni mentunk elotte ket hettel elkezdtem szedni a frontint, hazaerve fokozatosan leraktam. Kisebb lepesekben vagtam bele a komfortzonam tagitasaba, es minden rendben volt.

Most munka miatt el kell utaznom, az ismeretlen hely-helyzet es az utazas triggerel de nem fogok ujra frontinert nyulni,orbancfu kurat tartok aztan lesz ami lesz.

Valtozatos tuneteket produkal a szorongas, panik nalam regen durvabb volt sokkal ha nagyritkan valami elohozza, leesik a vernyomasom (neha elajulok) elkezdek fulladni es megy a hasam meg ver a viz.

márc. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szia, remélem nem szokok rá. Csak addig kell szedjem még beáll az antidepi. Én is szeretnék kilábalni ebből a helyzetből mert már nagyon tönkre mentem miatta.

Alig eszek, fogytam 10kg egy hónap alatt.

Állandóan fáj a melkasom, erősen dobog a szívem 0-24 stb...

Örülök, hogy vannak emberek akiknek sikerült kijönni az állapotból, és erősek vagytok!

márc. 9. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!