Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik zavar szindróma és...

Pánik zavar szindróma és társai. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, pánik zavar szindómát, epizódikus rohamokban jelentkező szorongást, és egyéb meghatározott szorongást diagnosztizáltak nálam.

Az lenne a kérdésem, hogy valaki aki átment ezen vagy benne van, tudna egy kicsit mesélni róla, meg arról, hogy milyen testi tüneteket produkált (mindent amit érzett)? Hátha segítene valamit... Nem tudom elfogadni, hogy ennyi testi panaszom van és mégsincs semmi bajom.



#tünet #szorongás #Epizódikus szorongás #Lelki megviseltség #Félelem és gyógyulási vágy
márc. 7. 19:48
1 2
 11/12 anonim válasza:

Én nem tudtam kifújni a levegőt, és úgy éreztem, hogy megfulladok. A mellkasom szorított. Több év után előjött a héten megint, és iszonyatosan fájt a hasam is, majdnem hánytam. A mellkasom megint szorított, lélegezni alig tudtam. Ez egy közlekedési eszközön jött ki most rajtam. Jött egy lehúzó érzés, hogy most úgyis rosszul leszel. És alig bírtam nem elajulni ott helyben. A testem határai elmosódtak. Nem tudtam uralni a testem. Talán ez a legrosszabb benne.

Amúgy ez az idegi fáradtság, és magány érzése miatt van. Beszorulnak a rossz dolgok, akár tudat alatt, és betelik a pohár egyszer csak, ahogy mindezt "cipeled". Ezért is jó ilyenkor kibeszélni, kiadni az érzéseidet egy pszichológusnak. Az levesz kicsit ebből a túltelítődésből már csak azért is, mert csak rád figyel.

biztos

márc. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

A 7- es igaz.


Erős akarattal kell kondícionálnod a saját agyadat, légzésedet, hogy stop, megnyugszol, mert én azt mondom.'- kb szöveggel.

A psziichológunál való kisírom maham dolog sem hülyeség. 👍

márc. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!