Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a hülye érzés?

Mi ez a hülye érzés?

Figyelt kérdés

Körülöttem minden fura, nem is tudom megmagyarázni, minden olyan idegen lesz, tárgyak, lakás, utcán a füszálak, mintha minden más lenne. A hallásom fura lesz és a látásom is, mintha kicsit fehérben látnék a széleken :S

Emlékszek régen is voltak ilyen napjaim, de mindig csak egy napig tartottak, amikor pánikbeteg lettem, akkor kb 1 hétig, azt hittem megőrülök, de az antidepresszánstól elmúlt kb 2 évre.

Mostanában megint gyakran elönt ez az érzés, amikor már napok óta tart, pánikrohamom lesz, most nem lettem konkrétan pánikbeteg, csak rohamok. Szedek frontint, attól kicsit javult, szinte elmúlt, de ahogy jönnek ezek a borongós napok, megint nagyon rossz, ha kisüt a nap, minden újra valóságosnak tünik, pl ma délelőtt egész jól voltam. Néha el tudom terelni a figyelmem, pl netezés, akkor nem gondolok rá, kivétel most, ahogy írok :) Deperszonalizáció lenne? Félek a Borderline-tól is, tudom ez most divatos dolog, de tényleg nagyon aggaszt a dolog. Sok borderline-os tünet is stimmel, ezekre most nem térek ki, mert hosszú lenne :)

Amúgy már van időpontom az orvoshoz, remélem kitalálja mi a bajom.


2010. okt. 25. 17:36
 1/7 anonim válasza:
Menyél kapcsolódj ki felejtsd a bajokat, dolgoz barátkozz,felejtsd el a depressziót az nem betegség az hülyeség és az kapja el aki akarja.Az élet fontos és élni kell nem végig aggódni.Gondold végig.
2010. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Antidepit mennyi ideig szedted és mennyi idő alatt álltál le vele (a csökkentéstől a 0-ig)?
2010. okt. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kb másfél évig szedtem és nagyon fokozatosan szoktam le, nyolcadoltam, negyedeltem, mindig csak nagyon kis adagokat csökkentettem.
2010. okt. 25. 23:20
 4/7 A kérdező kommentje:
A leszokás időintervallumot nem tudom pontosan megmondani, de elég lassan szoktam le.
2010. okt. 25. 23:21
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez "csak" depresszió lenne? Mert akkor nem rémülök halálra, mert már minden egyes betegséget beazonosítottam magamnál :S Egyiket se 100százalékosan, tehát valószínüleg egyik se a bajom pl. borderline, de már az is szembe jutott, hogy vmi újfajta betegségem van :S Ma is kicsit jobban voltam, remélem tényleg csak depresszió. Amúgy hiába dolgozok, nem kapcsol ki, voltam moziban is, csak pánikrohamot kaptam közben :S
2010. okt. 28. 20:12
 6/7 anonim ***** válasza:

20:12.

Nem kellene betegsegeknek a leirasaval foglalkoznod, mivel megzavar. Ez a problema az orvosoknal is, hogy csak egy megadott tunetre figyelnek oda, amit valamikor a konyvbol tanultak meg, es erre koncentralnak. Te amikor olvasod ezeket, akkor a tunetekre koncentralsz, s a vegen a gondolataiddal fogod megbetegiteni Magad.

Talalj valami olyan olvasni valot, ami segiti a fejlodesedet es szivesen, orommel vegzed, tehat valami hobbit.

Figyelj oda az eletre, legyenek barataid es eld az eletedet spontan es igyekezz egeszsegesen elni es termeszetesen.

2010. okt. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, nem kéne olvasgatnom ezeket a betegségeket, van időpontom az orvoshoz, csak gondoltam közben nézelődök, de belátom, hogy nem kéne. Az az érdekes, hogy pont akkor jöttek a bajaim, amikor az életem rendeződött, párkapcsolat, lakás, munka, nagyon jó munka, tehát igazán nincs okom a panaszra. Talán még az előző kapcsolatom miatt, nem tudom, nagyon sok dolgot ott hagytam, az addig felépített életemet, talán ez most jött elő, amikor teljesen új életet kezdtem el élni. Hidd el, nem olyan egyszerü, hogy kapcsolódjak ki, mert mennék én, mondtam pl voltam moziban, pánikrohamot kaptam, nem tudok egyszerüen kikapcsolni, ezért kértem szakember segítségét, de hát addig is ki kell bírni vhogy. így, hogy szedek 3 nyugtatót, 1 hónapig egész jól voltam, de megint kezdek vissza esni, ugye ezek nem gyógyítanak, csak elfedik a tünetet, hát nálam 1 hónapig fedték el, emelni viszont nem szeretnék az adagon, majdcsak kibírom.
2010. okt. 29. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!