Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés a jóslófájás?...

Milyen érzés a jóslófájás? (tudom hülye kérdés)

Figyelt kérdés

Mensi szerű görcs,derék fájás ami kisugárzik,vagy betonosra keményedett has?Vagy mi mégis?Szülésnél felerősödnek ezek egyszerre?

37 km


2009. nov. 7. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Kb amiket leírtál, de több ismerősöm is máshogy élte meg, mint én, tehát ez is változó. Az biztos, hogy kegyetlen, észre fogod majd venni, ha ezért kérdezted.
2009. nov. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védőnőm mondta,mert én még nem tapasztaltam.Azt mondta,menzi szerű görcs,ami derékból indul és kisugárzik a combokba.
2009. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


2. babámat várom.

Nekem az elsőnél is, és most is olyan volt a jóslófájás, mintha az alhasamban, a felső bugyivonalnál valami húzna lefelé nagy erővel. Se görcs, se mensiérzés, se derékfájás.

Szülés előtt, vajúdáskor meg megint mást éreztem. Se görcs, se keményedés, se ez a húzóérzés. Azt is lent éreztem, de belül. Mintha a csontjaim távolodtak volna, olyan feszítőérzés volt. NST lapos volt, tolófájásokat sem éreztem.


19hós

38 hetes


Amúgy mindenkinél más érzés, van akinek jóslója nincs is:) És van aki szüléskor sem érzi a fájásokat.

2009. nov. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Idézek neked a www.maternet.hu szülésfelkészítő tanfolyamból: "Arra utaló jelek, hogy a vajúdás elkezdődött és a méhszáj tágul:


- A fájások nem enyhülnek, és ne múlnak el, ha tevékenységet váltasz, sőt járkálás alatt erősebbnek érzed.


- A fájások hossza mérhető és rendszerint nem egypontú, hanem sugárzó. Sugározhat a hát alsó része felöl előre a has alsó része felé, vagy sugározhat lentről felfele. Végül körben érezhető.

- Folyamatosan fejlődő fájások, ami azt jelenti, hogy legalább két szempont megfelel a következő leírásnak: egyre hosszabbak, egyre erősebbek és egyre gyorsabban követik egymást.


Társulhat hozzá erős derékfájás.

- Járkálás közben erősebben érzed a fájást."


Magad is tovább olvashatod (érdemes) a

[link]

és a

[link]

oldalakon

2009. nov. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem voltak jóslóim, de nem mensi görcsök hanem inkább ilyen szurkálások odalent, mintha vki egy tűvel szurkálna alulról. Erre azt mondták, hogy már biztos nyílik a méhszáj, hát nem nyílt...

2009. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!