Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lesz jóval több férfi...

Miért lesz jóval több férfi öngyilkos, mint nő?

Figyelt kérdés

Férfiaknál most évente olyan 1200-1300 öngyilkosság történik, míg nőknél szűk 400 az átlag.

(Itthoni adatok)


márc. 8. 22:10
1 2
 1/18 Grimfox ***** válasza:
100%
Más elvárások mind a magánéletben, mind munkában, ha gyengeséget mutatnak, azzal nem csak a "férfiasságukat" kérdőjelezik meg mások, hanem az alkalmasságukat is, például munkára, de gyakran férjként, apaként is. Egyszerűen a társadalom nem tekinti férfiasnak az érzelmek kimutatását, főképp a gyengeségét. Így a férfi nem tudja kezelni a stresszt, érzelmi sérüléseket, és hasonló hatásokat. Ez egy elég nyomós ok, amiért több a férfi öngyilkossági kísérlet. Ha azt nézzük, a férfi alkoholisták, és droghasználók is többségben vannak, és ezeknek is hasonló oka van.
márc. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%

Az én barátom nagyon elveszettnek érezte magát nélkülem. De én is ugyanígy éreztem, amíg egymásra nem találtunk...


Szerencsére egyszerre testvérként és barátként is tiszteljük, becsüljük egymást - ezért kerül el minket ez a szörnyű érzés.


Máskülönben komoly melankóliában lennénk egymagunkban, annyi nehézség van a mindennapjainkban.

márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A nők sokkal hajlamosabbak rá, hogy segítséget kérjenek pszichológustól, pszichiátertől, addiktológustól.

Nehéz anyagi körülmények esetén őket nagyobb eséllyel fogadja be valaki, nem kerülnek az utcára.

Úgy általánosságban véve a nők jobban félnek a dolgoktól, például magas helyekre felmenni és leugrani. És így amilyen módszerekkel meg mernek próbálkozni, azok sokszor nem is járnak "sikerrel", azaz csak öngyilkossági kísérlet marad.

márc. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Biztos ez nagyon összetett dolog. De ami sőre eszembe jut: alapvetően testileg/lelkileg sokkal sérülékenyebbek, mint a nők (valójában ők a gyengébbik nem), miközben a társadalmi elvárás épp az ellenkezője, nagy rajtuk a nyomás a családfői szerep miatt. Mindezek mellett (és miatt) kevésbé tudnak segítséget kérni és ebben öszeroppannak az arra hajlamosak
márc. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Egy nő, ha öngyilkos akar lenni, akkor gyógyszereket vesz be, vagy eret vág. Könnyebben megmenthető, és jobban megfelel figyelemfelkeltés, mint halál céljára.

Egy férfi, ha öngyilkos akar lenni, akkor például leugrik magasról, főbe lövi magát vagy elgázoltatja magát. Biztosabb halál.

márc. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Mert sokkal nehezebb életük van
márc. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Mert ők könnyebben megteszik. Ennyi

Ráadásul képesek a drasztikus módszerekre

Van olyan férfi aki úgy akasztotta fel magát hogy közben kiugrott az erkélyen

Egy másik befizetett élmény lövöldözésre és 1mp alatt fejbelőtte magát az oktató előtt

Nőről mikor hallottál ilyet?

Én is már közel 10 éve tervezem és tessék... meg most is itt vergődök.

Hozzáteszem én felnézek azokra akik meg tudják tenni és magamat csak mèg jobban gyűlölöm amiért nem


Ha egy többszörösen beteg személyiségzavaros családba születsz, akkor ez a megoldás


Bár van ellenpélda is, mert a retardált apám már vagy 15 éve bőgve pofázza hogy öngyi lesz, de mégsem meri megtenni a gyáva kretén és már 60 felett van

márc. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
Nyilvan a férfiak élete sokkal nehezebb
márc. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Nehezebb az agyad az

Fizikailag a férfiak 99 százaléka sokkal erősebb mint a nők 99 százaléka és a férfi az aki erőszakolni és verni tud

Na akkor kinek a létezése nehezebb?


Eleve az undorító hogy ezt így alakította a természet...

márc. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9 Azért ez nem érv, mégha én sem értek egyet azzal, hogy nehezebb lenne.
márc. 11. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!