Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mièrt fèlek attòl hogy egyszer...

Mièrt fèlek attòl hogy egyszer öngyilkos leszek?

Figyelt kérdés

Nem akarok öngyilkos lenni szeretek èlni de ha vonatot látok(ami minden reggel megtörtènik mI've azzal utazom) muszáj vagyok nem oda nézni vagy a sinekre mert mindig az jár az eszemben hogy mi lenne ha a sinek közè ugranèk és ettől mindig elfog egy rossz èrzès már vonatozni sem szeretek néha ezzel is álmodom. Nem tudom mièrt jönnek ezek a gondolatok de nagyon félek tőle. Mit tehetnèk ellen?

Nem tudom ennek lehet vmi köze hozzá de a közelemben már 3x volt ilyen halâleset hogy vki a vonat alá ugrott. Az egyik az iskolámba jârt a másik egy szomszèdos suliba a harmadik szemèly pedig ugyan ott lakott ahol én. Bár nem ismertem őket de nagyon sajnáltam őket és sokat gondolkodtam rajtuk és akaratom ellenere is elképzeltem ahogy a vonat elcsapja őket.

Mit tehetnèk? Már lassan vonatozni sem szeretnèk de nem tudom elkerülni.

18/l



2018. márc. 30. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan fóbiák, melyek különbözö közlekedési eszközökhöz, vagy járművekhez kapcsolódnak. Biztos, hogy ez a 3 eset erősítette fel benned ezt az érzést. Akik magas épületekben laknak, azok is néha eltöprengenek, hogy mi lenne, ha egy rossz pillanatukban kiugranának, vagy kizuhannának. Te a vonatoktól félsz, nem az öngyilkosságtól. És ha félsz, az azt jelenti, hogy még az átlagosnál is óvatosabb vagy a sínek közelében, tehát baj nem érhet. :)
2018. márc. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek kényszergondolatok. Ez az "akaratom ellenére elképzelem" nagyon tipikus tünet. Ha akadályoz a mindennapi életben, fordulj pszichológushoz.
2018. márc. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én attól félek,hogy nem.
2018. márc. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok.
2018. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Lehet, ez most furán fog hangzani, de próbáld meg talán kinevetni ezeket a gondolatokat, mikor legközelebb jönnek.

"Ugyanmár, én nem is akarok meghalni." "Ez tök hülyeség, tökre szeretem magam és az életem." Valahogy így, minél lazábban, viccelődve :) Próbáld rövidre zárni és kezdj el mással foglalkozni. Csinálj így mindig, ha ilyen gondolatod támad.

Barátkozz meg azzal, hogy van az énednek ez a furi kis része, ami néha mozgolódik. (Nem kell komolyan venni, ha amúgy meg eszed ágában sincs kárt tenni magadban.)

2018. ápr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!