Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám elérni, hogy a...

Hogyan tudnám elérni, hogy a volt barátom kibéküljön velem?

Figyelt kérdés
Elhagyott a párom, mert gyerekkori traumák miatt rendszeresek voltak nálam a dühkitörések, veszekedések. Voltam pszichiátrián, de nem foglalkoztam igazán velem, hogy mi bajom lehet, csak felírtak gyógyszert szorongásra, viszont nem igazán váltak be. A magán praxist pedig most nem engedhetem meg magamnak. Miután szakított velem a párom rögtön belejelentkeztem egy pszichológushoz, aki 10 ezer Ft-ért elvállalt pszichoterpáriára, és ezt még meg tudom fizetni. Viszont engem nagyon megijesztett ez a szakítás, és most már érzem magamban az erőt, hogy jobban viselkedjek, nagyon sok mindent át gondoltam. A volt barátom továbbra is beszél velem, azt mondta semmit nem zár ki teljesen, de ez a bizonytalanság nagyon rossz érzés. Mit tudnék tenni? A volt barátom találkozni is hajlandó velem, úgy, hogy átjön, és sorozatozunk csak barátilag, a határok betartásával. Tudom, hogy hibáztam, hogy sokat veszekedtem, de átgondoltam a legnagyobb hibáimat, és mindent megpróbálok megtenni, a pszichológust is azért kerestem fel rögtön.

márc. 12. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Újramelegíteni csak a káposztát lehet.

Sajnos a te betegségeddel a beláttam és megígérem édes kevés.

Ha az ő szemszögéből nézed, már elnézést, de pokol lehetett a kapcsolat. Valószínű, hogy azért jár még hozzád, mert a felelősséget, hogy kárt teszel magadban miatta, nem tudja feldolgozni.

Így továbblépni sem tud, de elengedni se, mert fél.

Járj dokihoz, és ha javulás lesz, megpróbálhatod.

márc. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi volt a veszekedesek kivalto oka? Ezt fontos lenne tudni.
márc. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát a legfőbb ok, ami miatt nagyon sokat veszekedtem, hogy úgy láttam, hogy a tesója rosszul bánik vele, és ennek folyamatosan hangot adtam, hogy a sarkára kéne állnia. Vagy például, ha úgy éreztem, csak én takarítok otthon, akkor nem szépen megbeszéltem vele, hanem rögtön támadó voltam.
márc. 12. 14:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet akkor nem maga a veszekedés volt a gond, hanem a miértje..

A tesó és ő kapcsoláthoz semmi közöd, ne szólj bele, attól nem fog változni, mert neked van egy kimondott véleményed.

Ugráltatod, beszólsz neki.

Ha már beláttad, ez jó út. De ne legyél házisárkány,azt férfi sem tűri.

márc. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Minden hibámat beláttam, csak rossz berögződéseim vannak, az otthon eltanultak miatt, de mindenem próbálok változtatni.
márc. 12. 14:53
 6/6 anonim ***** válasza:

De ha már tudod, hogy mi az okozója, miért ilyen a viselkedésed, akkor már csak az önkontrollt kell gyakorolni.

De ahhoz, hogy visszakapd a pasit, bizonyítani is kell.

márc. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!