Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet növelni az ember...

Hogyan lehet növelni az ember stressz tűrő képességét illetve azt elérni, hogy az ember ne féljen a kihívásoktól?

Figyelt kérdés

Mindig is féltem a kihívásoktól, az új dolgoktól, mindig előre rá stresszeltem. Legyen az egy vizsga, egy új feladat a munkában, vagy egy olyan dolog amiben még nincs tapasztalatom. Ezek mindig megnehezítik a dolgom. Pedig nem vagyok egy buta ember, sokan mondják, hogy többre is vihetném ha pl. elvégeznék egy valamilyen föiskolai szakot. A munkahelyemen is elöre léphetnék, most csak középfokú végzettséggel foglalkoztatnak.

Ha szeretném, a munkahely támogatná a tanulmányaim de félek hogy belebukok, amire van is esély, mert anno már egyszer kibuktam az egyetemről (annak már több mint 10 éve). És akkor gondolom a tanulmányi szerződés miatt fizethetném vissza a támogatást, ami meg a mostani fizetésemmel nem menne. Plusz arrol a 3-5 év folyamatos idegröl ne is beszéljünk...

De ha félretesszük ezt a dolgot, akkor is ott van az a tény hogy egyszerűen félek az új kihívásoktól. És hiába sikerül ezeket idöröl időre teljesítenem, egyszerűen ez a félelem megmarad. Nem tudom miért lettem ilyen, de nagyon elegem van abból hogy egyszerűen nem tudok úgy belevágni semmi viszonylag nagy téttel bíró dologba, hogy elötte és közben ne dtresszeljem szét magam.

Mindig az jár a fejemben az ilyen helyzetekben az ilyen események elött, hogy hányféleképpen mehet félre a dolog, mik a legrosszabb lehetöségek.

Van egyáltalán erre valami gyógyír vagy így 33 évesen már el kell fogadnom, hogy így fogom leélni az életem?

Persze nem csak ez a probléma, gyakran túl hamar feladom, vagy nehezen folytatom, ha egy akadályba ütközök, vagy épp nem sikerül az az adott dolog elsőre.

"Ha nem megy akkor felesleges időpocsékolás a dolog, meg miért küzdjek ha úgy sem sikerül, meg úgy is csak szét stresszelem magam az egészen, az meg tönkretesz ugyhogy inkább bele se vágok."

Mit tudok tenni, hogy ne ilyen legyek?



febr. 8. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen csak csinálni kell és majd megszokod.

Ez olyan mint az aktivitás-lustaság. Minél kevésbé aktív valaki, annál kevesebbet bír, mint normál esetben.

A kudarcokat meg ne tragédiaként fogd fel. Megpróbálod, vagy sikerül vagy nem. De ha nem is próbálod meg, akkor nyilván nem fog sikerülni. És az is segít, ha nem valami teljesen irreális, álomszerű dolgot akarsz.

febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valami nagyot és rémisztőt kell bevállalni, az akkora trauma lesz hogy érzéketlenné tesz.

Élni kell minden lehetőséggel, és azt nem kihívásnak hanem lehetőségnek kell megélni. Ha elbukod le kell szarni, keresel valami alternatívát.

febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ez a leszarom dolog nálam nem müködik. Ez a fö probléma. Hiába próbálom elterelni a figyelmem a dologról, lehet ideig oráig megy, de aztán ugyan úgy folytatom a szorogást miatta.

Most is ez van. Jelenleg még biztos a munkahelyem, de az automatizálás miatt lassan szépen elfogy majd az összes olyan munkafolyamat amivel foglalkozok. Már most is azon kattogok, hogy akkor mi lesz. Több mint 10 éve dolgozom itt, és ez annak is köszönhető hogy félek váltani. Találok e majd új helyet? Meg tudom e azt csinálni amit elvárnak?

És az a vicc ebben, hogy az értékeléseim alapján jól végzem a munkám, nincs rám panasz. Sok olyan dolgot megcsináltam az lvek alatt amiket mások nem tudtak, vagy nem akarták, szóval azt gondolná az ember hogy ennyi idö és tapasztalat után már van bennem valami inbizalom és elhiszem hogy képes vagyok rá, de nem. Még mindig félek a változástól. Már gobdoltam hogy pszichológushoz fordulok ezzel (és más magánéleti dologgal is), de nem tudom merre induljak el és hogy volna e értelme. A magán dokik drágák ahhoz hogy belevágjak aztán az legyen az eredménye hogy bocs ezzel nem lehet mit kezdeni. Néha úgy érzem, hogy valaki odafent anno az összeszerelésemnél valamt nagyon elb*szott...

febr. 8. 14:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia. Valaki, ISTEN, szeretettel várja, hogy Tőle kapj új, jobb életet. Ha érdekel jelezd, válaszolok.
febr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pszichiáter tud neked felírni szorongásgátlót, ha súlyos a dolog.

A folyamatos stressz és a szorongás nagyon káros az egészségre.

De az nem fog önbizalmat adni.

Önbizalmat legegyszerűbb úgy növelni, ha (kezdetben) apró célokat tűzöl ki magadnak és azokat sikeresen teljesíted.


Pszichológussal is el lehet beszélgetni, de abból nehéz jót találni.

febr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szedjél MagneB6-ot, amikor stresszes szitu előtt állsz!

A sport is csökkenti a stresszt, jó tenne neked, ha valamit sportolnál, pl, kezdj el futni!

Ha hiszel Istenben, imádkozz!

Ha nem hiszel, akkor képzeld el, hogy meg fogod tudni csinálni!

Ha tanulni kell, tanulj sokat, ne halogasd és ne keress kifogásokat!

Gondolj arra, hogy rengeteg embernek sikerült, neked is sikerülni fog!

febr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!