Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mekkora sikert lehet elérni...

Mekkora sikert lehet elérni ha egy introvertàlt embert arra próbàlunk ràvenni hogy legyen közvetlenebb?

Figyelt kérdés
Példàul ha elmegy egy tàrsasàgba,hogy legyen oldottabb.Menjen oda màsokhoz.Ha tàrsasàgba szeretne csatlakozni pl.egy zenész csoporthoz ne csak megbeszélje és vàrja,hogy majd a tagok jelentkeznek hanem ő maga tegyen lépést pl.vigye el a hangszert a következő alkalomra,menjen oda és zenéljen velük.Ami lehet egy introvertàlt embernek nagy kihívàs mert nem az az alaptermészete.És az alaptermészet nem vàltoztatható,esetleg egy kicsit alakítható.
2022. máj. 14. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha erőltetnéd, én tuti veled sem állnék szóba ezek után.

Miért kellene ezt nyomatni?? El kéne fogadni, hogy nem mindenki extrovertált.

2022. máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
89%
Erre a kérdésre nem lehet érdemben válaszolni, mert nem minden introvertált egyforma.
2022. máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet sikereket elérni, kérdés, megéri-e. Én totál introvertált vagyok, de volt anno egy exem, aki meg folyton zsizsegett, nonstop bulikba jártunk, ahol jelen volt a 658 haverja is. Nagyon szerelmes voltam, és szerettem volna "megfelelni" neki, hát haverkodtam és csevegtem én is. Hatalmas kihívás volt, mert alapvetően abszolút nem éreztem erre késztetést, és nem is esett jól. Frusztrált, hogy ez megy folyton, hát már megint egy újabb ismeretlen brancs, akivel jópofizni kell (exemnek rengeteg baráti köre volt), már megint egy nyomasztó helyzet, amiben teljesíteni kell...

Annyiból jó volt, hogy mint egy tréning, kimozdított a komfortzónámból, és érdekes tapasztalat lett. Az idegenektől sem stresszelek már, és lazán elcsevegek bárkivel, ha muszáj. De nekem ez nem örömforrás. Hiába estünk partiból buliba, nevetgéltem csomó jófej emberrel... külső szemlélő szerint kinyíltam, és végre éltem, de a valóság az, hogy nyomasztott az egész, nem éreztem a saját életemnek.


Szóval formálható egy introvertált ember, csak ezzel neki nem teszünk jót.

2022. máj. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1-es:én is introvertàlt vagyok🙂ezt egy introvertàlt baràtnőmről írtam.Neki tanàcsolta valaki hogy így jàrjon el,de ismerve őt meg az introvertàlt jellemű embereket ez nem kivitelezhető.Ha történetesen fel is oldódna a tàrsasàgban ha jobban megismerné őket az introvertàlt jellemvonàsok megmaradnànak pl.hogy túl sokak neki az emberek,lemerül tőlük,elvonulna,néha inkàbb kicsit egyedül lenne,nincs kedve mindig velük tartani.Ràadasul nekem is mondta a làny lehet ezt kellene tennünk amivel nem egyezek msgamra vonatkoztatva a dolgot mert az önfeladàs lenne én magamban ezeket a dolgokat màr letisztàztam régen és azért mert valaki ezt mondja még nem fogom úgy csinàlni mert az màsoknak való megfelelés.Van ami teljesen nem vàltoztatható és ha valaki ezzel nem tud magaban kibékülni csak szenvedni fog.
2022. máj. 14. 09:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem lehet erőltetni, csak akkor lehet változást elérni, ha az illető is akarja. Én introveltált vagyok és így jó nekem, ha akarok akkor barátkozok, cseverészek, de egész nap elvagyok egymagamba is úgy hogy nem kell senkihez szólnom. Az átlag ebbe bele is betegedne :D
2022. máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen,ha akarja az illető de nem biztos hogy megy neki abban a tàrsasàgban és még rosszabat is tesz magàval valaki,ha erőlteti a dolgokat és nem tudja megvàltoztatni az alap természetét.
2022. máj. 14. 11:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

De miért kellene megváltoztatni?

Csak a mai idióta felpörgött világ mondja azt, hogy folyton pofázni kell, socal skilleket erősíteni, kapcsolatokat építeni, lenyomni másokat és mindig minden buliban ottlenni.

Az introvertáltakat meg hót fárasztja ez az egész, nem feltétlenül velük van a baj...

2022. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell senkinek megváltozni, amúgy is egy introveltált általában a hasonló embereket fogja keresni. Én is járkáltam bulikba, de annyi elég is volt, jobban érzem már magam idősebbként kinn a természetben a madarak muzsikáját szívesebben hallgatom :D Nem kell a sok emberi duma, pletyka, az elég a hétben annyi amennyi van a munkahelyemen. Egyedül én kinn a természetben tök jól elvagyok, köszönöm szépen. Amúgy ez olyan, mintha egy extroveltáltól elkívánnám maradjon veszteg és csendben, nem bírná, van olyan aki 8 óra munkánál is ha egyedül van a szünetben majd elsírja magát hogy nem bír ennyi ideig egyedül lenni. :) Nem vagyunk egyformák, fogadjuk már el ezt a tényt! És senkit nem kell kérni viselkedjen másképp mint aki ő. Minek kéne? Nem lesz attól más.
2022. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8-as igen a hasonlóakkal érzi jól magàt mert egy extrovertàlt tàrsasàgban nem lehet önmaga,sok inger éri és attól hamarosan menekülne.Nem tölti ki a felszinesség,bàj csevegés,érzelmileg,energetikailag lefàrasztjàk és ha sokszor bújik ki a programok alól az előbb- utóbb kitűnik
2022. máj. 14. 14:20
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó,hogy az introvertàlt nem szeret màsokkal talàlkozni,programokat szervezni,de inkàbb hasonló beàllítottsàgú emberekkel meg nyugisabb programokat séta,beszélgetés egy kàvézóban,kiràndulàs,utazàs ahol elvegyülhet,mozi,színhàz...vagy sokszor elmerülni egy jó könyvben,elgondolkodni,mindenkitől megpihenni 🙂
2022. máj. 14. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!