Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet jönni tartósan...

Ki lehet jönni tartósan mentális betegségből?

Figyelt kérdés
Ocd-s, szorongó és depressziós vagyok és ez 15 évesen kezdett kb felerősödni. Egyébként vannak szívproblémáim is és tikkjeim stb, idegrendszeri problémám mellékterméke. Utóljára 13 évesen érezhettem magam valóban jól, mostanság annyira nem rossz mint kamaszként de még mindig nem jó. Mostanság depresszívebb szakaszban vagyok. Pár hónapja gyakorin leírta valaki hogy az alapján ahogy leírom magam életem egyik szakasza sem lesz boldog, és azt azóta sem tudom tartósan kiverni a fejemből, nagyon betalált. Még rosszabb hogy senki nem látott benne semmi kivetni valót. Szerintem valóban nem leszek boldog soha már. Nincs ebből kiút? A pszichiáterem azt mondta államilag nincs náluk terapeuta erre, 100mg ssri-t szedek. 23f
márc. 12. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem van kiút, 1: sok van ami elmúlik idővel, évek alatt ahogy idősödik az ember, másik, hogy terápiával, ami viszont sajnos költséges.
márc. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jah, csak arra rámennek évek és azt már nem lehet visszakapni.
márc. 12. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Ez igaz, de aztán jönnek jobb évek, több év mint amit kihagytál! Nekem olyan 28-ig pokol volt, de itt vagyok, most 45 évesen, nem mondom, hogy ki ugrok a bőrömből, de normális élet van!
márc. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A sport nagyon sokat segít az ocd-n. De heti minimum 3-4× kell aktívan, nem ímmel-ámmal. Nem mondom, hogy mindent megold, de élhetőbb szintre csökkenti.
márc. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs motivációm mostanság edzeni menni, néha elmosogatni sincs nagyon kedvem vagy borotválkozni.
márc. 12. 19:36
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Csak elkezdeni nehéz. Bármennyire is nincs motivációd, emeld fel a se**ed és kezdd el. Mikor már csinálod, jobb lesz, hidd el.

És nagyon sokat számít az, ahogyan gondolkodsz, viszonyulsz saját magadhoz. Ha elhiszed magadról, hogy meg tudod csinálni, akkor képes leszel rá.

Ugyanígy ha azt gondolod magadról, hogy ez neked nem fog menni, akkor sajnos abban lesz igazad.

Szóval változtass a hozzáállásodon, és figyeld a változásokat.


Plusz keress egy szimpatikus pszichológust, akiben meg tudsz bízni. Úgy sokkal könnyebb lesz.

márc. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ocd van. Évekkel egyre rosszabb.
márc. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!