Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegségből meg...

Mentális betegségből meg lehet gyógyulni? (bipoláris zavar)

Figyelt kérdés
Bipoláris affektív zavarral (F3150) vagyok diagnosztizálva. Jelenleg 4 féle gyógyszert szedek. Lehetséges hogy egyszer stabilizálódik az állapotom és gyógyszer nélkül is tünetmentes maradok?

dec. 25. 23:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
46%
Én ocd ből meggyógyultam teljesen, saját fejlesztés. Sikerülni fog Neked is!
dec. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%

Kigyógyulni nem lehet, csak megtanulni együttélni vele. Idővel könnyebb lesz. A bipoláris zavar viszont pont olyan, ahol nagyon nem érdemes elhagyni a gyógyszereket. Egy ideig talán minden jónak tűnhet, de nagyon hirtelen tud újra mélypontra zuhanni az ember.

Ha mostanában lettél diagnosztizálva és/vagy úgy érzed, segítség kell az állapotod elfogadásához, ajánlom ezt a podcast epizódot: [link]

dec. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
63%
Gyógyszeteket nem szabad abbahagyni. Pont ezzel szokták elrontani. Mikor már hosszú ideje szeded a gyógyszert és hosszú ideje tünetmentes vagy, akkor hajlamos vagy azt gondolni, hogy meggyógyultál és nincs szükséged azokra a bogyókra. Csakhogy amint kiürül a szervezetből, szépen visszakúszik a probléma és ilyenkor szoktak nagyon kifordulni magukból ezek az emberek. És akkor zárt osztály ês kezdődik elölről.
dec. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Amúgy hosszútávon nem káros az egészségre ez a sok gyógyszer? Az igaz hogy segítenek, de nem szeretnék életem végéig gyógyszereken élni... :(
dec. 26. 10:13
 5/28 anonim ***** válasza:
52%

Hidd el a bipolaritás károsabb az egészségedre mint a gyógyszer. Másképp nem írnák fel, mert ha többet ártana mint amennyit használ, akkor nem avatkoznak be. A depresszió egyértelműen munkaképtelenné tehet, a mánia meg kifejezetten veszélyes és a szervezetet romboló állapot.

Persze minden gyógyszernek megvan a maga profilja, de amint találtok egy jó kombót, amit tolerálsz és jól vagy vele, nem érdemes letenni, csak az orvos beleegyezésével. De kis odafigyeléssel nem kell ám sok szert szedni, piciben is sokat tudnak a stabilizálók. Csak nem szabad drogozni meg inni, figyelni kell az alvásra, mozgásra, kajára.

dec. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
43%

Aki lepontozott, látszik, hogy nem volt még ilyen emberrel kapcsolatban. Nekem volt ilyen kollégám. Mikor szedte a gyógyszereit, teljesen normális volt. Amikor leállt vele, teljesen kifordult magából. Már nem is dolgozott nálunk az utolsó ilyen alkalommal, de visszajött megfenyegetni a vezetőt, de amikor elment a cégtől, akkor is csak úgy eltűnt, telefont sem vitt magával. Egyszerűen elindult az éjszakába minden nélkül. Talán másnap estére került elő.

3-as voltam.

dec. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
30%
Nem kell gyógyszer. Ezt a sok szenny kaja, életmód okozza.
dec. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
52%

Bipolárissal vagyok diagnosztizálva. Kezelés nélkül éltem le majdnem a fél életemet (kb. 13-14 év), és összeszámolni sem tudom, hogy hányszor szabotálta a magánéletemet a betegség. Egy idő után próbáltam elnyomni a tüneteket különböző szerekkel, de azok is rámentek a magánéletemre, csak nem a depressziós időszakok által. Lényeg: nem gyógyultam meg, nem is lehet. Hangulatstabilizátorokkal együtt is előfordulhatnak, és elő is fordulnak hangulati kilengések, de jóval kisebb intenzitással.

Ha aggályaid vannak a gyógyszerek mennyiségével kapcsolatban, akkor jelezd azokat az orvosodnak, beszéld meg vele, azért (is) van.

Gyógyszerekkel együtt élni pedig nem olyan nagy dolog, mint ahogy azt elsőre megéled, egy idő után már fel sem tűnik. Beveszed, mikor szól az értesítés a telefonodon, és el is felejted.

Nekem is hasonló élményem volt, mint neked, amikor realizáltam, hogy innentől gyógyszereket kell szednem, viszont hamar rájöttem, hogy nem nagy dolog. Összevetésképp, én hármat szedek aktívan, és Kventiax/Seroquel/kvetiapin van még felírva, szükség szerinti szedésre.


2-es, 3-mas, 5-ös pedig teljesen indokolatlanul van lepontozva. Bár a 3-mas által említett zárt osztály azért eléggé extrém eset, de valóban előfordulhat.

dec. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
34%

Ártanak a gyógyszerek, de szükséges.


Olyan állapotban lehetsz, hogy elég lesz hangulatstabilizáló. Lítium vagy esetleg lamolep.

Ha depressziós vagy akkor ssri a stabilizáló mellé.


Antipszichót általában el lehet hagyni idővel.

dec. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
32%

#10

A legtöbb, lényegében az összes gyakran használt hatóanyag bipoláris zavarra szabadalommentes, bárki előállíthatja őket, és meg is teszik kisebb cégek. Ezeket generikumoknak nevezik. Nem kell milliárdos gyógyszercégek termékeit megvásárolni. Pont annyi eszed van, amennyi a kommentedből látszik.

dec. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!