Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehetnek rajtam megmagya...

Miért lehetnek rajtam megmagyarázhatatlan sebek?

Figyelt kérdés

Úgy tűnhet, hogy rosz kategóriába írtam, de valóban mentális probrémára gyanakszom.


Találtam magamon sok apró vágást ami csak felhámsérülés. De találtam vágást a térdemnél amiről egy véres seb árúlkodott, szúrt sebet a csuklómon egy érnél amiről egy véres seb árúlkodott, horzsolásról a könyökömnél amiről több var árúlkodott. Összesen a hónapban vagy 8 megmagyarázhatatlan sérülést vettem észre. Egyikre se emlékszem, hogy mikor vagy hogy szerezhettem.


Bipoláris zavarom van, feltételezett borderline, nem meghatározott személyiségzavar, de az utóbbi időben ahogy javult a gyógyszeres kezelésem, úgy tűnik, hogy többszörös személyiségzavarról lehet szó. Hangulati zavaraim vannak, szorongásos depreszió, posztraumás stresz, szociális szorongás. Ez elég sok probléma, de ezek nem adnak magyarázatot az időnként megjelenő sérüléseimre. Mi lehet az oka?


márc. 13. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Vagdostad magad régen és megmaradt a nyoma. Emlekezetkieseseid is vannak.
márc. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, teenager lehetsz, legalábbis a fogalmazásodból ítélve. A kérdés az, mikor kezdődtek a gondjaid.

Mi a helyzet a tápanyagbevitellel? Mennyit eszel, iszol egy nap? Az lehet, kihathat az emlékezetedre, de akár gyógyszer mellékhatása is lehet.

márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vagdostam magam. Legalábbis nem emlékszek rá. Gyógyszer mellékhatás nem lehet. A gyógyszerem nagyjából fél éve ugyan az. A menyiség és az adagolás változott. Ezek a feltünően új és gyakori sebek kb egy hónapja kezdődtek. Nem sokat eszek és nem jól. Valamelyik nap megettem egy kis nutellát, egy croasant és egy negyed zsemlét.
márc. 13. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
ismet divatborderline, a bipolar hiheto viszont.
márc. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A bipoláris az biztos. A paroxatra olyan reakciót adtam, amit kizárólag bipolárisok adnak. Úgyhogy a papíromon kőbe van vésve a bipoláris. A borderline az függőben van. Sokat beszélek arról, hogy kárt teszek magamban. Volt amikor kék-zöldre vertem magam. Sokat gondolok a halálomra, de ez lehet borderline, vagy a bipoláris depreszió tünetei. Úgyhogy ez még függőben van. A pszichológusom, a pszichiáterem és a pszichoterápiás osztály főorvosa is azt mondta, hogy borderlinera hajazó tüneteket mutatok, de még egyik se merte egyértelműen kinelenteni, hogy az, mert nincsennek elég erős tünetek. Lehet gényleg csak bipoláris depreszió.
márc. 14. 11:39
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként azért sem mondanám magam divat borderlinenak, mert véleményem szerint ez azt jelenti, hogy valaki ismerve a betegséget, eljátsza annak tüneteit. Nálam a tünetek gyerekkorom óta megvannak. Most 29 vagyok. Lassan 30. 28 évesen kerűltem pszichiátriai gondozásba depreszióval és utána találkoztam borderlines betegekkel. Akkor sokat kutakodtam a neten meg beszéltem emberekkel, hogy megértsem, hogy egyáltalán mi az a borderline. Ahogy negyjából már értem, a tüneteim azóta se változtak.
márc. 14. 12:02
 7/7 anonim ***** válasza:
igen sajnos minden divatborderline igy csinalja, neten rakeres es maris borderline o, vagy a pasija/csaja vagy a kollegaja, vagy a baratja vagy a szuloje meg isten is talan
márc. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!