Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem bírom sorozatnézés...

Miért nem bírom sorozatnézés nélkül?

Figyelt kérdés
Egész nap és egész éjjel ez megy. Össze-vissza alszom és az étkezésem is rendszertelen. Elhanyagolok mindent és mindenkit. Ha úgy próbálok este lefeküdni, hogy nem nézem, akkor szorongok. Elaludni is úgy szoktam, hogy közben megy a sorozat. Ha felébredek és már nem megy, akkor elindítom újra. Az is mindegy, ha már nézni sem bírom, csak szóljon.
márc. 16. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos függőség.
márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez egyértelmű. De miért csinálom inkább ezt, ahelyett, hogy az életemmel foglalkoznék?
márc. 16. 13:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet olyat látsz egy sorozat közben, ami hiányzik az életedböl!

Valóban fuggöseg!

márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az 1997-es Csillagkapuban? :) Abban biztos látok olyat, ami hiányzik az életemből. :D De nem hinném, hogy az adott sorozat témája a lényeg. Csak teljen az idő valamivel és ne a gondolataimra figyeljek.
márc. 16. 14:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, hiszen sokkal egyszerűbb, mint szembenézni az életed problémáival és netán még változtatni is rajta...
márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt mind tudom, azt is tudom, hogy mit kellene tennem, de inkább ezt választom. Ma letöröltem minden sorozatot. Fogadok, hogy este ismét lefogok tölteni valamennnyit és nézni.
márc. 16. 17:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Talán az akkori életedet hozzá vissza megnyugszol tőle... akkor még gondolnom kicsi voltál nem volt felelősség a valladon. Felnőttként nehéz és hajlamosak vagyunk visszavágyni ebbe a gondtalan korszakba. Én úgy szoktam le,hogy nem végig néztem egy részt hanem ahogy egy újat elkezdtem kb 15p után kikapcsoltam,mert a vége mindig izgalmas persze. Az agyunk neurotransmitterereit dopamint nyom az agyunk a a sorozat vagy bármilyen függőség. Ha teheted legalább angolul nézd őket ,én volt hogy hónapokat csak soriztam filmeztem amikor munkanélküli voltam,de legalább az angolom fejlődött. Írj napi feladatokat papírra és kezdésnek menj el sétálni és még internet se legyen a telodon. Szépen lecseng majd a függőség. Én pl a természetbe vágyok azóta, sétálni bicajozni.
márc. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincs már kedvem angolozni sem. 🥹
márc. 16. 21:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Túl sok szabadidőd van és kevés dologgal tudod kitölteni. Pedig a munka, másodállás és a pénz keresés ilyesmire elég hatékony megoldás, aminek ráadásul pozitív hozadéka is van. De a sportolás is sokat tud használni.


Viszont nem szerencsés egy függőséget másik függőséggel helyettesíteni, mert attól, hogy nem a sorozatokra, hanem a sportra, vagy a munkára függsz rá, a függőség még megmarad és ugyanúgy nem egészséges.


Szigorú napirend fegyelmezett követése, előre gondosa megtervezett időbeosztás sokat segíthet, de komoly önfegyelmet és kitartást igényel. Az sem árt, ha elmész egy pszichológushoz, aki segít benne, hogy fel tudd dolgozni.

márc. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!