Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már kényszerességnek mondható?

Ez már kényszerességnek mondható?

Figyelt kérdés

Tesóm nagyon komolyan, diagnosztizáltan kényszeres, úgyhogy a családban van a hajlam.

Én nem voltam még dokinál, de nem is produkálok olyan kemény tüneteket, mint ő.

Régen, kiskoromban is probléma volt velem, hogy stresszes szituációban folyamatosan "pisiltem", pisilni mentem, ezt úgy kell elképzelni, hogy 10 perc alatt 10szer mentem ki és jöttem vissza és ezt akár fél órán keresztül is nyomattam.

Ez aztán persze enyhült, lefekvés előtt 2-3szor elmegyek egymásután ez megmaradt, de ez talán nem annyira gáz.

Azonban most vmiért nagyon felgyűlt bennem a szorongás és azt vettem észre a minap, hogy amikor suliba voltam, minden egyes szünetben mentem a wc-re és kétszer egymás után minden alkalommal. Ez elég kellemetlen, mert ha van is ott vki, akkor nem tudom mit tettem volna, de szerencsém volt, így nem nézett más hülyének, csak én magamat, hogy elmentem, lehúztam a klozetet, kinyitottam, megint téptem magamnak papírt, megint vissza stb. És nem azért mert "kellett", hanem mert annyira szorongtam, hogy úgy éreztem muszáj megtennem, hogy egy kis békére leljek.

Szerintetek ez kezdeti kényszerességnek számít már?



márc. 16. 22:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Idegességnél a vese kàrosodik. Tehát ösztönösen jól tetted.


Ha máshol nincs nyugalmad,persze,hogy oda menekülsz. Nem beteges. Mindenki így tenne.

márc. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!