Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sikertelennek mondható egy...

Sikertelennek mondható egy pszichoterápia, ha négy hónap alatt nem tudom kiheverni, hogy egy kollégiumi lakótársam nem viszonozza a szerelmemet?

Figyelt kérdés
November óta járok pszichodinamikus terápiára, sok dologról beszélünk, de a fő téma ez a lány. A lányt szeptember óta ismerem, októberben utasított vissza, de még mindig nem tudtam feldolgozni a történteket, és mindig nagyon fáj, és vágyok a társaságára. Változtak ugyan az érzéseim felé, de még mindig itt tartok. Mennyire nevezhető így ez a téren? Itt is jutottam azért felismerésekre.

2023. febr. 28. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Ha mondjuk, úgy érzed, hogy nem tudsz nélküle élni, akkor tudatosítsd magadban, hogy dehogy nem tudsz, addig is tudtál, amíg nem ismerted.

Bízd az időre, négy hónap még kevés ehhez.

2023. febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Ha ehhez 4 hónap nem elég, akkor nem a terapeuta bukott meg, hanem Te...
2023. febr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyamatos kontaktban vagytok, az eléggé megnehezíti a felejtést.
2023. febr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen rendszerességgel jársz? Heti hányszor?

Vannak olyan traumák, traumasorozatok gyerekkortól kezdve, amik évekre bonthatók vissza és évekbe telik szétszálazni.

2023. febr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Heti egyszer járok.
2023. febr. 28. 10:52
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Gondolj arra is, hogy nem te vagy az első, akit egy lány visszautasított, ha mindenki terápiára járna ilyennel, nem volna elég hely.
2023. febr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem akarok terapeutát játszani, de ha egy hónapja ismerted, mielőtt visszautasított, akkor valószínűleg nem bele, hanem csak a róla alkotott, idealizált képbe vagy szerelmes. Vagy az egódat bántja a visszautasítás. Ilyenről nem volt szó a terápián, ahová jársz?
2023. febr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Bocs, hogy megkérdem, fiú vagy, igaz? (Mert ma már nem lehet tudni...)
2023. febr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen azért a kivetítés eléggé benne volt a történetben. Az elutasítása után is sokat beszélgettünk, és láttam, hogy tényleg értékes ember. Bár most már a hibáit is jobban látom. Van még egy régi lezáratlan ügyem, ami hasonlít erre a történetre, ez is nehezítheti.
2023. márc. 1. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!