Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió lehet? Milyen...

Ez depresszió lehet? Milyen szakember tudja ezt megállapítani?

Figyelt kérdés

Eléggé introvertált vagyok és ráadásul szuperérzékeny is. Sosem volt az életemben túl sok szociális kapcsolatom, párkapcsolatom is csak huszonéves koromra lett. Jelenleg nincs, nagyon vágynék rá hogy legyen, de egyre inkább úgy látom hogy nekem már lefőtt a kávé. Eljárok dolgozni, élem az életem, de egyre inkább úgy látom hogy a magány kezd felőrölni. Már a hobbijaim, filmnézés, videojátékok sem jelentenek igazán örömet és úgy vélem hogy ez már baj.

Depressziós vagyok?



márc. 17. 15:37
 1/4 Grimfox ***** válasza:
0%
Ha elmész a pszichiátriára, ahová te lakhely szerint tartozol, és beszélsz egy pszichiáterrel, ő úgy nagyjából megállapítja neked, hogy a tüneteid depresszióra utalnak e, vagy sem. Ha úgy véli, gondod van, elküld az intézmény egyik pszichológusával, aki a megfelelő tesztek alapján felállítja a szakvéleményt. Utána már a pszichiáterrel meg tudjátok beszélni, miként lehet a problémát orvosolni. Mivel a körzeti intézménybe mész, ezért mindez TB által támogatott ellátás.
márc. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ugyanez eletemben nem voltam még ennyire maganyos A hetvegek meg jobban kicsinalnak
márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus, TB alapon is elérhető. Lehet kezdődő depresszió, igen. A szakember segít, de sok munkát igényel tőled is majd.
márc. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. A tb alapon nem fogadnak, majd max. májusban! A maszekot hívogatom, az meg nem veszi fel.


Én is úgy vagyok, hogy mentem dolgozni, itthon vagyok, de már ott tartok, hogy dolgozni sem tudtam, rosszul voltam hogy be kell menni oda is. Bementem, hogy ne hiányozzak sokat, erre csak sírtam, előtte, amikor beértem akkor már ott és alig bírtam abba hagyni. De itthon sem érzem jól magam, csak vagyok, semmi nem köt le, hiába csinálok bármit, nem örülök semminek. A házból kimenni is megint nehézkes, de még csak kimegyek... De kimegyek és ott se tudok magammal mit kezdeni. Tudom, hogy tenni kéne magamért, de ahhoz sincs erőm. Tudom, hogy mozognom kéne, nem csak ülni, de megmozdulni sincs kedvem. Tornázni meg ilyenhez nem, max. sétálásra bírom magam rávenni. Úgy érzem magam most, mint aki le van kötözve és nem tud magamért se tenni semmit, csak vergődök a kötelek közt.

márc. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!