Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet valakiről megálla...

Hogyan lehet valakiről megállapítani hogy depressziós és nem csak bebeszéli magának?

Figyelt kérdés
2012. szept. 2. 17:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha már volt orvosilag igazolt depressziója valakinek, akkor többnyire felismeri, ha újra jön. Igen változatosak a tünetei, de többnyire nem úgy kezdődik, hogy hűű de depressziós vagyok.

Ha nem tudtam segíteni, írd le bővebben!

2012. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Na szóval én úgy érzem, hogy depressziós vagyok, de eddig akikkel beszéltem erről ( nem orvos ) mind azt mondták,hogy te nem depressziós vagy hanem hülye.

Interneten kerestem teszteket, ezek nem tudom mennyire jók, 4 félét találtam, bejelöltem azokat amik rám igazak.

Ezek lettek az eredmények: Önnek valószínűleg komoly hangulatzavarai vannak, ezért azt tanácsoljuk, minél hamarabb forduljon szakemberhez, aki segíthet feltárni depressziója hátterét, és orvosolni azt.


Súlyos depressziós tünetek valószínűsíthetők.

Kérem keresse fel pszichiáter szakorvosát, akivel együtt eldönthetik, hogy szükséges-e terápiás vagy gyógyszeres kezelése!


Súlyos depresszió.


Önnél komolyan felmerül a súlyos depresszió gyanúja, ezért javasoljuk, hogy a diagnózis pontosítása és az esetleges kezelés szükségességének eldöntése miatt forduljon szakemberhez.


Szerintetek hülye vagyok vagy depressziós?

2012. szept. 2. 19:02
 3/15 anonim ***** válasza:
is is :D
2012. szept. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ezek a netes tesztek nálam is súlyos depressziót állapítottak meg annó. Pszichológusnál megkaptam a Beck -féle depresszió kérdőívet, aszerint enyhe depresszióm volt. Én többre tartom azt, amit pszichológus adott. Neten meg lehet találni, nézd meg, hogy az milyen eredményt ad ki.
2012. szept. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

20:49


Önnél komolyan felmerül a súlyos depresszió gyanúja, ezért javasoljuk, hogy a diagnózis pontosítása és az esetleges kezelés szükségességének eldöntése miatt forduljon szakemberhez.

A Beck-féle depresszió-önértékelő skála szűrésre, illetve tájékozódásra megfelelő, de a depresszió diagnózisának felállítására nem alkalmas. Amennyiben a teszt alapján úgy érzi,

hogy Önnek vagy hozzátartozójának segítségre lenne szüksége, forduljon háziorvosához vagy szakorvoshoz.


ma 20:08


Kösz szépen, pont az ilyen "persze hogy hülye vagy :D" miatt van olyan érzésem hogy "I'm ready to die"

2012. szept. 2. 21:20
 6/15 anonim ***** válasza:

20 49-es vagyok.

Én a 21 kérdéseset csináltam, az a teljes ( tudom neten van egy rövidebb is) Nekem 30 pontom volt, a 63-ból és nagyon szarul éreztem magam.

Pszichológust nem szeretnél felkeresni?

(nekem emellett még volt sok más is, vagyis inkánbb úgy mondanám, hogy ez az egész a sok más miatt alakult ki, mintegy bónusz dolog..., de anyám leszarom viselkedése, és nem törődömsége ellenére addig mentem, amig nem találtam egy pszichológust, mert már nem bírtam tovább. Nem tudtam koncentrálni, tanulni, élni...)

Amióta pszichológushoz járok, és ő nem vágott ki a második alkalom után, hogy ez hiszti (merthogy itthon mindig ezt mondták- , azóta érdekes anyám viselkedése is teljesen megváltozott. Lehet neked is csak egy szakember kéne, hogy ne nézzenek hülyének otthon. jDe végleges diagnózis valóban ő fog csak felállítani.

2012. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

ma 22:35


Gondolkoztam pszichológuson, de félek attól hogy ő is első alkalom után kidob.


Ha a netes diagnózis igaz, akkor én egy depressziós hikikomori vagyok immár 5 éve.

Nincs kedvem semmihez, ez szó szerint értendő, az evéstől kezdve az alváson át a borotválkozásig minden ide sorolható. Kerülöm az embereket amennyire csak lehet, ha valamiért ki kell mozdulnom a lakásból (amit nem szívesen teszek) direkt nem nagyon foglalkozom a kinézetemmel, így elkerülve hogy bárki hozzám szóljon.


Néhanapján ha valahol mégis jó benyomást szeretnék kelteni, nagy nehezem összeszedem magam és megpróbálom elővenni az 5 évvel ezelőtti énem ( ilyenkor azzal motiválom magam, hogy úgy tekintek arra a helyre mintha átlépnék egy más jobb világba ahol nincsenek problémák ), állítólag ilyenkor egy igen kedves fiatalember vagyok.



Az én álmom az, hogy valakinek megnyíljak, kiöntsem a lelkem, elfogadjon így ahogy vagyok és segítsen megváltozni, hogy újra a régi lehessek. Esetekben még pénzt is képes vagyok kiadni érte.

De hát tudom álmodik a nyomor.

2012. szept. 2. 22:50
 8/15 A kérdező kommentje:
Én a 13-as Beck-et találtam és 37 pontot kaptam, [link]
2012. szept. 2. 23:01
 9/15 anonim ***** válasza:
az sok, nekem 11-re már depressziót írt(enyhét)
2012. szept. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Elnézést a tripláért de megtaláltam a 21-est [link]

Kerek 50 pontot kaptam, de biztos bebeszélem magamnak.

2012. szept. 2. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!