Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék ezen a félelmemen...

Hogy tudnék ezen a félelmemen változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre is elnézést, ha hosszú lesz.

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy rettegek a skizofréniától, megbolondulástól.

S ez ahhoz köthető, hogy az ex barátnőm volt párja paranoid skizofrén. S mivel elég hosszú időt voltam ebben a kapcsolatban, láttam sok mindent, hogy min ment keresztül.

Ami megrémiszt, hogy sok mindenben hasonló az érdeklődésünk, hasonló ízlésünk van. (Már amennyit láttam az életéből)

S ez miatt aggódom, hogy hasonló utat járunk be, s majd én is ilyen beteg leszek, s nem fogom tudni felmérni a helyzetet, megszégyenülök stb…

Mit tegyek, hogy ne féljek ilyen butaságoktól? Hisz tudom, hogy több millió vagy milliárd ember létezik még a földön, akivel sok hasonló érdeklődésünk van, még is az ő személye miatt nagyon szorongom ettől.


Köszönöm a segítséget!



márc. 18. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Rendkívül kicsi az esélye, hogy e betegség alakuljon ki nálad.

Hasonló miatt én is aggódtam már régebben, ismerősöm kapcsán.

Ezeknek a gondolatoknak a bekövetkezési valószínűsége szinte 0.

Egyébként aki ilyen betegségben szenved, ő nem aggodalmaskodik ilyenen.

márc. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ami még eszembe jutott (1. hozzászóló vagyok): gondolatnapló, ezt lehet alkalmazni a gondolatokra. Kognitív viselkedésterápia nagyon jó lehet kényszergondolatok esetén.
márc. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt az ex barátnőddel összejöttél volna, akkor is voltak ilyen félelmeid? Ugye, nem...

A fészkes fenének kell neked az ex barátnőd volt pasijával foglalkoznod?!

Örülj, hogy már nem vagytok egy pár, és keress egy olyan nőt, aki nem terheli rád az előző kapcsolatának a problémáit.

márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3-as.

Így még nem is néztem, s mennyire igazad van!

márc. 22. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!