Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet segíteni egy...

Hogyan lehet segíteni egy emberen aki miatt aggódom az összeesküvés elmélete miatt?

Figyelt kérdés

Ma rettentően megijedtem, mivel egy családtagom feldobott egy összeesküvés-emléletet a vacsoraasztalnál. Azt mondta ő abból következtette ki, hogy évek óta hallgat híradót, és ezt tudom is, viszont teljesen irreális volt a tézise. Azt mondta ő kötötte össze a szálakat.

Nem szeretném leírni pontosan miről beszélt, mivel nagyon szeretem az embert, pont ezért is kezdtem el aggódni miatta. Nagyon intelligens emberről van szó, viszont ezzel teljesen megijesztett.

Igazából az első reakcióm az volt, hogy kinevettem, tudom hogy ez egy nagyon nem volt helyénvaló.

Esetleg van valakinek ezzel tapasztalata?

(Olvastam a laposföldhívőkről cikkeket korábban, tudom hogy mennyire el tud fajulni ez az egész, (itt az ilyen szektákra gondolok főleg) ha nem teszünk ellene.)


márc. 19. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Te jó ég... Egyetlen dolgot mondott és már kezelteti akarod. KISSÉ túlreagálod.
márc. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én vagyok naiv, nem tudom, de úgy gondolom, hogy az összeesküvés elméleteknek a legnagyobb következménye, hogy szimplán olyan véleményen van az ember, ami nem igaz. Max. nem értenek vele egyet, kinevetik, butácskának nézik. Ennél nagyobb következményt nem tudnék elképzelni, amitől aggódnod kéne. Ha esetleg olyan helyen lesz ebből konfliktusa, ahol nem kéne, pl. munkahelyen, akkor is max. kirúgják, de akkor meg azért mert konfliktust szít. Tanul az esetből és lesz új munkahelye.

Ami már az az extrém helyzet, az olyan tévhitekre épülő szekták, ahol embert is akarnak ölni vagy öngyilkosságot szerveznek. Ha az övé nem ilyen, nem hinném, hogy baj lenne, bármi is a véleménye.


Lehet nincs igazam, de nehéz így látatlanban tanácsot mondani, hogy nem tudom, miről van szó.

márc. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Keress cikkeket (ha lehet tudományos, vagy olyan forrásból származó amiben megbízik) amik ellent mondanak az elméletének, olvass utána, gondold át hogyan tudnál ellenérveket mondani neki (finoman, tapintatosan).

De előtte mindenképp próbálj beszélni vele róla, próbáj nyugodt maradni. Kérj bocsánatot tőle hogy kinevetted. Ha van hozzá elég erőd idegzeted kérd meg hogy mesélje el neked részletesebben a dolgot hogy jobban megértsd mit is gondol vagy mennyire gondolja komolyan mennyire mélyült bele. Ha nem tudjátok nyugodtan megbeszélni, beszélj olyan emberekkel akiket szeret akikre felnéz, kérd meg hogy ők is győzködjék. Először csak nagyon óvatosan mert van aki úgy reagál ilyenkor hogy megmakacsolja magát és csak azért is neki van igaza. Ha nagyon nem működik semmi, csak akkor mondjátok neki erőteljesebben, de előtte adj neki egy kis időt hátha lecsillapodik.

márc. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Privátban elküldöd, hogy mit mondott?
márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Az nem mentális gond, ha a véleménye nem egyezik a tiéddel.
márc. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Úgy kezeled, mint egy elmebeteget, csak azért, mert mondott valamit. Engedd el, nem kell róla beszélgetni, kész.
márc. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
Nem értem ki ez a sok összeesküvés-párti kommentelő, főleg hogy nem is tudjuk pontosan miről van szó! Nyilván nem valami jelentéktelen apróság ami csak egy egyszerű "különböző véleményt" takar ha ennyire megrémült tőle a kérdező... Egyrészt vannak nagyon durva összeesküvés elméletek, másrészt még ha egyesek szerint "nem is olyan vészes" maga az elmélet, akkor is azért ijesztő lehet ha egy intelligens ember ilyen őrültségekről kezd el hirtelen beszélni!
márc. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
#7 Tiszta kérdező vagy, megkockáztatom, hogy valóban. 😄 Nem "összeesküvés párti", aki másképp vélekedik, mint te. Ne fújjuk már fel a lufit hatalmassá. Egyszeri eset, röpke elmefuttatás, egy vacsora pár percében. Nem paranoid skizofrén tüneteket produkál, nem kattant laposföldes, nem szorul megmentésre, meg hittérítésre.
márc. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!