Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáternek érdemes említen...

Pszichiáternek érdemes említeni, ha gyanítom, hogy mi a bajom?

Figyelt kérdés

Van sejtésem róla, hogy mi a bajom, de nem öndiagnosztizálni akarok, meg ahogy írom, ez csak sejtés, simán lehet, hogy nincs így. Viszont egyszer elmentem már egy pszichiáterhez, aki kb semmit sem állapított meg, de nem is igen kérdezett semmit, nagyrészt ő monologizált irreleváns témákról.

Ha van sejtésem, hogy mi a gondom, érdemes megemlíteni, vagy ezt ígyis úgyis rossz néven veszik?



márc. 19. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik pszichiátert.

Ők is csak emberek, van köztük tehetségtelen szakbarbár, meg lelkiismeretes szakember is.

márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan pszichológusnál voltam így, de elmondtam, hogy mire gyanakszom, próbáltam alátámasztani, hogy miért, és onnantól ő már mondta, hogy mik és hol vannak lehetőségeim a diagnosztizálásra.

Ha normális pszichiáterhez mész, akkor ennek ez a menete. Lehet, hogy ő is tudna diagolni téged, de az is lehet, hogy továbbküld, ha speckó problémád van. Bármelyik is legyen, csak vegye komolyan és ne 10 perc alatt megérzésre diagnosztizáljon, mert az semmiben sem különbözik egy öndiagnózistól.

márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. De ez minden orvosi látogatásnál aranyszabály. Mondd el a tüneteid, mióta vannak, mondhatsz esetleg előzményeket is, de csak tünetekről. A többit bízd rá.


Én 3 évig akármilyen orvoshoz mentem, ha megemlítettem hogy az elmúlt 3 évben voltak pánikrohamaim, az utolsó pattanást a valagamon is egyből annak tulajdonították és totál elbagatellizálták a problémáim/tüneteim. Mindenre az volt a válasz, hogy valószínű ez is annak a tünete, utóhatása meg hasonlók, de összefügg vele.


Ha pszichiáternél dobod fel, hogy te mire gondolsz, akkor simán lehet hogy elviszi az egészet ebbe az irányba, mert mondjuk van olyan tüneted ami beleillik az adott kórképbe, de sokkal jobb ha ő az aki azt mondja, hogy "xy itt a probléma".

márc. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha mar van sejtesed, akkor az mar foteldiagnozis. Ne csinald, menj masikhoz.
márc. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!