Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt mi okozhatja?Reggelente...

Ezt mi okozhatja?Reggelente negatív érzelmek és gondolatok uralkodnak rajtam,abban a pillanatban ahogy relébredek.Pedig este szándékosan "helyre"rakom a dolgokat magamban.

Figyelt kérdés

Tehát este megbocsájtok,és reménnyel tele alszom el.


Reggel már azt érzem,úgy sem fog menni ami elterveztem,és nincs kedvem felébredni.

Harag dúl bennem tovább... 😞


márc. 20. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:
mi?
márc. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:
Ebből így sok minden nem derült ki, de ha az esti "helyrerakás" valójában abból áll, hogy megtagadod vagy megmagyarázod az érzelmeidet, attól még nem szűnnek meg. De ha ettől jobban alszol, az is valami.
márc. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Inkább úgy mondanám,hogy lecsillapodik bennem a feszültség amikor lefekszem.

Pozitívabb a látásmódom.

Ennek reggelre nyoma sincs.

márc. 24. 21:47
 4/5 anonim ***** válasza:
hat orulj neki szerintem, reggelre meg hat menni kell meloba suliba, ahova jarsz, ilyenek es valljuk be, sokan nem szeretnek dolgozni, mergezo kollegakkal tolteni az idejuket egesz nap szinte a parjuk helyett, vagy eleg gyakran plusz melot kap a melohelyen, mert "nincs mas".
márc. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen átlagos, hogy reggel negatívan ébredsz, a legtöbb ember így ébred, mivel idő kell, amíg a boldogsághormonok is felébrednek. Nekem pl. feltűnt, hogy a félelmem kel föl a leghamarabb, ébredés után rögtön elkezdek aggódni valamin, amit már ki szoktam nevetni. Az ébredés utáni negatív gondolatok és érzések ellen a legjobb módszer a hálafolyamat: nézz körül és gondolj bele, hogy mi mindenért lehetsz hálás, ez tényleg működik! Pl. régen milyen sokan haltak meg alvás közben (még ma is előfordul sajnos), tehát alapból adj hálát azért, hogy túlélted az éjszakát, aztán azért, hogy fel tudsz kelni, aztán azért, hogy az van melletted, akit szeretsz, vagy hogy nincs melletted olyan, akit nem szeretsz (remélem!), aztán hálát adhatsz azért is, hogy sikerült kinyitnod a szemedet - semmi sem magától értetődő! Csak a fantáziád szabhat határt, hogy mi mindenért adhatsz hálát, a szíved dobbanásáért, a napsütésért, a tiszta égért, a földet áztató esőért, bármiért, csak hálálkodj, és figyeld meg, hogy jobb lesz!


Ezen kívül reggeli torna: segít beindítani a vérkeringést, oxigént pumpál az agyba, és így segíti a pozitív gondolatokat.


Amúgy miért haragszol? Érdekes, hogy haragszol, mert én alapvetően sokat szoktam haragudni, de nem pont ébredés után, max. ha felébresztenek, azt meg is tudnám ölni a haragommal... :)


Mindezeken kívül pedig az is segít, ha már este kikészíted a ruhádat és megtervezed a másnapodat, akkor erre tudsz ráaludni egyet, hogy úgy legyen, ámen, és tudod ébredés után, hogy mire számíthatsz, szerintem próbáld ki ezeket, amiket írtam, és aztán írj, hogy hogy sikerült, nekem ezek mindig beválnak!

márc. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!