Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az mennyire normális, ha...

Az mennyire normális, ha valaki csak arra emlékszik, ami az ő érdekét alátámasztja, és ami azzal ellentétes azt kiszelektálja a memóriája?

Figyelt kérdés
Én arra is emlékszem, ami az érdekemmel ellentétes, és nincs bőr a képemen úgy csinálni, mint aki nem tud róla. Ráadásul az hazugságnak "minősülne", tehát nem lenne helyes. Sokszor önmagának is ellentmond és/vagy letagadja azt, amit korábban ő maga mondott, csak hogy ő jöjjön ki győztesen az adott szituációból. Ha meg írásban leírom tényszerűen, hogy mi hogy volt, akkor vagy lerendezi azzal, hogy vagy nem emlékszik, vagy egyszerűen nem reagál rá semmit. Normális az ilyen ember, vagy csak egyszerűen rosszindulatú?

márc. 20. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Átlag magyar mentalítás ez, semmi meglepő.
márc. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, hogy kognitív disszonancia.


[link]

márc. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ember jobb esetben törődik a szeretteivel. Ha rajtuk nem, hát akkor másokra lépve megy fel. Vagy tapasztapatból, vagy erős gyanú okán, hogy fordított esetben valaki szintén más kárán, mást lekicsinyelve jut előrébb. Hát akkor miért ne lehetne ő az, aki jól jár? Nehéz az élet, mindenkinek szopás, szóval azzal segít magán, úgy teszi magát jobb fénybe (vagy ezt gondolja), úgy húzza ki magát a bajból, ahogy csak tudja. Vízfolyásként hazudja, hogy nem emlékszik. Fejben talán a mese átírása is megtörtént, amit rögtön el is hisz, miközben az igazságot legyintve szélnek ereszti.


Nekem ez a gondolatom az ilyen emberekről. Próbálok őszinte és becsületes lenni, de időnként engem is igencsak próba elé állítanak helyzetek, amiből más hülyesége miatt még nekem kell magyarázkodnom, ő meg tagadja vagy kussban marad, és néz ki, mint a ma született bárány. Sokszor eszembe jut, hogy nem-e lenne könnyebb nekem is hazudni, de amikor ott vagyok a helyzetben, zsigerből az őszintét mondom, aztán már ennek mentén viszem végig a helyzetet.

márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nárcizmus egy jellemzője. Egyszerűen ami nem fér bele az énképébe, azt szelektálja. Tehát fontosabb a szerepe még önmaga felé is, mint hogy megismerje magát, fejlődjön. Gyerekek is csinálják ezt bizonyos életkorig.
márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hm. Anyám is ilyen. Nárcisztikus. Ami az ő szempontjából terhelő,arra nem emlékszik. Rám fogja,hogy csak kitaláltam. Néha ez vicces,néha fáj..

De már nem veszekszem vele. 65 éves,halálos beteg.

márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, a nárcisztikus pszichopaták tudják ezeket nagyon kimaxolni sok más elmebeteg dologgal. Például az exem.
márc. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!