Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az előfordulhat hogy valaki...

Az előfordulhat hogy valaki egy rossz, lelkileg érzelmileg és enyhén fizikailag bántalmazott családban él, és valami enyhe skizofrénia vagy tudathasadás gyengébb változata alakul ki?

Figyelt kérdés

Össze ismerkedtem egy lánnyal. Tudtam milyen a háttere és tudtam hogy menekülni akar abból a rossz kapcsolatbol. Már majdnem össze is jöttünk, és egyszer csak dobott... Úgy hogy már a jövőt terveztük, bár hetente előjött neki valami kétség és félelem. Tehát attól az alkesz agresszív fickotol is fél és fél az új kapcsolattól is.

És mikor azt mondta hogy vége, közöttünk ez nem megy... El kezdett ellentétes dolgokat mondani, amitől igazából pont szabadulni akar. Mondtam neki hogy saját magadnak ellent mondasz, olyan mintha két különböző lánnyal beszélnék. Azt válaszolta rá hogy ő is néha úgy érzi...

Másrészt teljesen beletörődött ebbe a rabszolga életbe, pedig már nagyon unja... Fèltem.nagyon szegényt hogy meddig bírja azt így 😔 szeretem is nagyon.

Rossz így látni.

Viszont amit most észrevettem hogy a negatív érzelmeket és a pozitív érzelmeket is félre rakja hogy ne fájjon... Csak csinálja és éli azt az életet amitől szabadulni akart, velem meg teljesen negatív lett, 2 nap alatt. Ha egy embernek vannak érzései, akkor hogy tudja ezt megcsinálni hogy egyik napról a másikra dob valakit?

Azt mondja mindenki engedjem el... De nem ilyen egyszerű, minél jobban szeretem annál jobban sajnálom, és minél jobban sajnálom annál jobban szeretem...

És ez az érzelem elzárás nem csak a velem lévő kapcsolatban van. Hanem sok más pozitív dologgal, mint például az utazás. Nem mert, de aztán rá beszéltem hogy majd ha jól alakulnak a dolgok menjünk el külföldre valahová. Aztán egyszer csak azt mondta hogy ő nem megy sehová. Vagy éppen tagad dolgokat, pl hogy nem szeretne campingezni, majd mégis csak rá bólint hogy jó lenne...

Ezért nem értem hogy lehetett hogy 2 nap alatt eldobott mindent ami közöttünk történt.

Brutálisan fáj... Úgy érzem hogy ő az igazi. Fáj hogy nem az enyém és fáj hogy ilyen boldogtalannak látom 😔 hiányzik. Elég padlón vagyok, nem tudom hogy jövök ki ebből nélküle... Történt több rossz dolog, és ő itt volt mellettem így könnyebb volt, de most ő lökött vissza még mélyebbre a sötétségbe...



márc. 24. 19:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Igazából a skizofréniát példa ként írtam. Az elég durva lenne, ettől jóval enyhébb dologról lehet szó de nem tudom mi lehet ennek a neve.
márc. 24. 19:41
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Sokkal inkább személyiségzavar, mint bármilyen formája a skizofréniának, más tünetei vannak! Halucináció, téveszmék, zavart gondolkodás, nem ellentmondásos, ez a skizo.

Az ellentmondásos gondolatok, cselekedetek, hogy egyszer ilyen máskor olyan (pl egyszer gyűlöl vkit egyszer imádja ugyanazt, ez full borderline!

Szóval szerintem borderline személyiségzavar!

márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a kialakulásához vezető tényezők, a háttér amiben él, vagy élt az is tipikus
márc. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
márc. 25. 05:52
 5/6 A kérdező kommentje:
Bár igazából hogy ezt mind a félelem váltja ki belőle. Akar engem, és el jönne abból a környezetből. De nem mer...
márc. 25. 05:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen nehéz elfogadni, nem szerencsés egy olyan kapcsolat, ahol te megmenteni akarod a lányt, ő meg a megmentőt látja benned. Súlyos alá-fölé rendeltség alakulhat ki, ami később nagyon problémássá válhat - pláne, ha a lány eleve nem egészséges.


Ha ő azt mondja, hogy nem akarja, akkor ne erőltesd. Ha úgy érzed, hogy betegség, mentális, lelki problémák miatt nem tiszták a döntései, akkor pláne ne erőltesd. Engedd el az érzéseidet.


Ráadásul az sem biztos, hogy ez a vonzalom tényleg tiszta, őszinte szerelem. Ez a hős megmentő helyzet már most is befolyásolhat téged, megzavarhatja az érzéseidet.


Bármilyen nehéz, próbáld lezárni az érzéseidet. Ha barátként hagyja, akkor segíts, amennyire tudsz/engedi. Ha nem hagyja, akkor meg fogadd el, nem tudod megváltoztatni a döntéseit és az érzéseit sem.

márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!