Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem múlik a csótányoktól való...

Nem múlik a csótányoktól való félelmem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Más lakók miatt elszaporodtak a panelban a csótányok, és néhány hatalmas látogató időnként megjelent az én lakásomban is. A szellőzőből másztak ki, már azóta mindenre rovarhálót tettem vagy lecelluxoztam.


Viszont azóta is zàrom a lefolyókat, nézem a nyílásokat, félve nézek rá a konyhapadlóra vagy a mosogatóra, nem merek ajtón át szellőztetni, stb. A legnagyobb félelmem az éjszakai mosogatás, fürdés mert akkor aktivak. A lépcsőket nem merem használni, mert ott vannak tetemek és ugrok/sikítok, ha látok egyet. Mindig liftezek emiatt, ami a legszebb, hogy egyszer be is ragadtam. :D


Lekopogom, hónapok óta nem jött be egy sem a lakásomba, nem tanyáztak le nálam soha.


A néhány eset alatt nagyon megijedtem, a mai napig félek és nem érzem már magam otthon.


Mit tudok tenni lelkileg, hogy ezeken túllépjek?


márc. 25. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy a csótány egy érdekes állat. Engem nagyon érdekel az állatvilág ezért már szinte semmilyen állattól nem érzek undort, mert ők is ugyanolyan élőlények, mint a többiek. Éreznek, esznek-isznak, párosodnak, stb. A rovaroknak nagyon érdekes testfelépítésük van.

Ennek ellenére én is irtom őket. Nem jó, ha elszaporodnak. Én pl. simán megfogom egy papírzsebkendővel őket vagy eltaposom. Kártevők. Amúgy hagynám őket élni.

Természetfilmeket is nézhetsz a rovarokról, a csótányokról is. Olvass róluk és fedezd fel, milyen csodálatos kis testük van, belefér minden, szív, keringés, emésztés, látás, kis, ízelt lábak. Ha sokat tanulmányozod őket, valószínűleg meg fog szűnni az undor.

A legtöbb ilyen undor amúgy gyermekkorban tanult. A gyerek eltanulja a szülőtől az undort. Emiatt szerintem meg is lehet szüntetni vagy csökkenteni.

márc. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj arra gondolni, hogy csak ugyanolyan rovar az is, mint mondjuk egy katica: bántani nem tud (bár a "kedves" kis katica jó nagyot tud harapni 🙂), csak azért irtjuk, mert szereti az étel(maradéko)t, és ez nem teszi gusztusossá és népszerűvé szegényt.

Amúgy én sem rajongok érte, de inkább választom a csótányt, mint a légyölő pókszázlábút... 🙃

Helyezz ki csótánycsapdát, és az éves rovarirtáson kívül is hívhatsz szakembert, aki nyom egy kis zselét ide-oda. Ha pedig még így is lenne belőlük, akár nálad, akár a lépcsőházban, akkor jelezd a közös képviselőnek. Ellenőrizni kell, hogy a közös helyiségek irtása (pl. lépcsőház, pince stb.) rendesen megtörtént-e, illetve ha egy lakó a ludas, akkor úgy tudom, hogy kötelezhetik a normális körülmények kialakítására (azaz takarítás, írtás stb.).

Éjszaka meg inkább aludj, ne mosogass! 😀

Nálunk mindig akkor láttuk őket szaladni, mikor felkapcsoltuk a villanyt, így attól függően, hogy le akarod őket csapni vagy inkább látni sem szeretnéd, az alapján várj egy kicsit, mielőtt belépsz egy helyiségbe, hogy el tudjanak tűnni, vagy egy hirtelen mozdulattal törj rájuk "felfegyverkezve"! :)

Egyébként szerintem egy idő után úgyis elmúlik ez az undor, az szerintem normális, ha még élénken él az emlékezetedben, gondolom eléggé megviselt... de ahogy telik az idő, úgy fog veszíteni a jelentőségéböl, hidd el! :)

márc. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ecetet se szeretik. Ki lehet fújkálni csótányirtó szert is. Ha nem akarnak eltűnni, hívj irtót. Ha az egész társasházban probléma, akkor a közös képviselőn keresztül lehet közös irtást szervezni.
márc. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ez egy teljesen jogos iszony. Nem lehetne a lakasban minden olyan hezagot betomni, szigetelni, ahol eselyuk van atjarni? Csovek mellett. A szellozokre meg nagyon suru halos valamit rakni, ami a szellozest nem akadalyozza, de lehetetlen csotanymerettel atmenni.

Mentaliasan nincs onmagaban ezzel problema. Szerintem remalom, lidercnyomas tenyleg.

márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Elnezest, irtad, irtad.

Ez szinten olyan, hogy nem mentalis, akik birjak, azokat csodalom. Ez nem oke, ezt nem lehet jol viselni, csak ha multido lesz, es legkozelebb megelozes lesz, nem fajul idaig.

márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók, mindenkinek nagyon köszönöm a sok jó tanácsot és megértèst! Biztos, hogy tudok belőle meríteni!


Szerencsére rendszeresen irtjàk minden lakásban és a közös helységekben, de valamilyen oknál fogva sikertelen. :(

márc. 25. 11:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a vicces klipet, szerintem segít vidáman szemlélni a dolgokat és a csótányokat:

https://www.youtube.com/watch?v=Ru_EiJgTodQ

márc. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!