Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem, hogy ne így...

Mit kéne tennem, hogy ne így érezzek, hogy elfogadjam az idősödést és az azzal járó változásokat?

Figyelt kérdés

34 éves leszek bő egy hónap múlva, de a mai napig tizenévesnek érzem magam, vagyis borzasztóan vágyok rá, hogy tini legyek. Szinte már minden nap a koromon aggódok, és hogy mennyire szeretnék újra 14-18 éves lenni. Zavarnak a kezdődő ráncaim, rögeszmésen nézem, keresem őket. Legjobban a tiniknek szóló könyveket/filmeket szeretem, imádom a vámpíros sztorikat, arra vágyom, bárcsak léteznének és még gyorsan átváltoztatnának, hogy ne öregedjek tovább. Jobban rettegek az öregedéstől, mint a haláltól, nem tudom elképzelni magam idősnek és nem is akarom.

A mindennapi életben jól boldogulok, ügyeket intézek, dolgozok, tudok felelősséget vállani magamért. Ezen túl viszont taszít, hogy anya legyek, abban a szerepben sem látom magam. Ez valami pszichés betegség lehet?


márc. 25. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Nem ugyanilyen de hasonló problémával küzdöttem, szerintem keress egy jó pszichológust. Itt nem fog senki sem neked világot megváltani sajnos.
márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%

Idősebb korban más ajtók nyílnak meg előtted. Karrier, pénz, csajok... Család. Most ezeket az új helyzeteket észre kell venned és az alkalmakat meg kell ragadnod. Akkor nem fogsz úgy érezni mint most, hogy elszalasztottál valamit. A következő ugrás majd 40-50 között jön, amikor már csak az addig kialakított környezetedre számíthatsz, mert már nem leszel szép és erős.

Utána majd ha nyugdíjba mész. Végül pedig 80fölött, amikor már azon fogsz gondolkodni, hogy hogy kéne meghalni.

Ezért mondom, hogy ne azt nézd, hogy mi volt, hanem hogy mi van most és vedd észre az új lehetőségeket

márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Ugyanez vagyok, ugyanezt érzem én is 36 éves férfiként. Soha nem akarok felnőni és a mai napig tiniként, lázadóként viselkedem, élem életem, pedig vezető beosztásban dolgozom, de imádok "gyerekesen" élni/viselkedni.

A kezdeti "öregedés" ellen pedig egészséges életmóddal, táplálkozással, edzéssel harcolok.. :)

márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
35 felett már sajnos látványos, lehet vele számolni, 38 után meg főleg.
márc. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Képzeld el azt, hogy 44 éves vagy már. Mennyire örülnél akkor neki, ha csak 34 lennél!
ápr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!