Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol tudom megnézetni, hogy...

Hol tudom megnézetni, hogy autizmus spektrumon vagyok-e vagy nem (felnőttként)?

Figyelt kérdés
Sima pszichiáterhez ha elmegyek akkor tud diagnosztizálni?
márc. 27. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
nem sima pszichiáterhez kell menni, hanem olyanhoz aki erre szakosodott
márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudtok ajánlani valakit?
márc. 27. 11:58
 3/8 A kérdező kommentje:
Budapesten
márc. 27. 11:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Autizmus Alapítvány
márc. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Milyen tüneteid vannak, hogy ezt gondolod?
márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak az Autizmus Alapítványnál lehetséges, pszichiáter max. egy erős gyanút mond.
márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5

- Nem értem az embereket, egy adott helyzet utan orakig az megy a fejemben ki és miért modnta azt amit modnott miért úgy viselkedett, nekem hogy kéne reagalni.

- Ha valami nem a megszokott módon megy, azt nem bírom, újabban dührohamot kapok, csapkodok, bőgök (igen felnőtt létemre)

- érzékenység hangokra, bizonyos tapintású anyagokra

- NULLA igény a kapcsolatteremtésre, elvagyok magamban, ha megcsinalom azt csak azért mert muszáj (pl munka miatt)

- kényszermozgások (nem tudom mi a neve), lóbálom a kezemet, fel-alá járkálok, hintázok (csak ha otthon vagyok, publikus helyen fegyelmezem magam)

- fixációim vannak, mindig nagyon egy adott téma/témakör mellett maradok. Korszakaim vannak.

- társaságban mindig kell egy ember akihez csapódok (általaban ugyanaz a valaki), egyébkent teljesen el vagyok veszve

-Rendszerezek, igaz nem kényszeresen. Szeretem szinek szerinti sorban enni a cukorkát. Szeretem egyenlően elosztani a 2 bevásárlótaska súlyát (egyik se legyen nehezebb, mint a másik). Nagyon zavar, ha a 2 cipő a lábaimon nem egyenlően szoros (na ez viszont kényszeres, addig igazgatom míg ugyanolyan nem lesz)

- kiskoromban féltem is a habgos zajoktól, fóbiaszerűen, petárdától, lufiktól, pezsgőbontástól, de pl egy sima tűzijátékról is haza kellett hozni mert ordítottam

...

De rengeteg van még...

márc. 27. 15:06
 8/8 A kérdező kommentje:
-attól is ideges leszek ha pl egy rosmannt atrendeznek és amit midnig szotkam venni, az nem uyganott van. Ettől nem kapok dührohamot, de már ez is zavar.
márc. 27. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!