Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok kérlek nekem szakembe...

Tudnátok kérlek nekem szakembert javasolni aki ebben tud nekem segíteni?

Figyelt kérdés

3 év után 2 hónapja szakított velem a barátnőm és két hétre rá megírta, hogy már mással van és milyen boldog. Nem váltunk el haragban, egy teljesen normális lezáró beszélgetés volt. Azóta pedig nem keres egyáltalán, mintha már nem is léteznék, mintha ez a 3 év nem is lett volna.


És ebbe teljesen belebetegedtem, mert nekem ő volt az első komoly kapcsolatom 30+ évesen és nem tudom elhinni hogy valaki képes ilyenre, hogy ennyi idő után elfelejt teljesen.


Mivel egyre rosszabul érzem magam mentálisan annak ellenére, hogy hiába foglalom el magam bármivel rájöttem, hogy nekem szakember kell, méghozzá aki erre specializálódott, hogy el tudjam engedni. Őt is a fájdalmat is.

Van itt olyan aki ilyenen vagy hasonlón ment át és tud nekem konkrét szakembert javasolni?


márc. 29. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló dolgon megyek keresztül. Olyan ez mint a gyàsz. Próbàlj minèl többet emberek közt lenni, beszèlgess, a lànyt töröld mindenhonnan, ne làsd a kèpeit. Tudom nehèz, de bízok benne , hogy idővel jobb lesz.
márc. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Igen pontosan olyan mintha meghalt volna valaki. Főleg mert azóta teljesen levegőnek néz. És mint írtam nem haragban váltunk el.


Volt már kapcsolatom, igaz nem ennyire komoly és azzal az exszel a mai napig kapcsolatban vagyok, jóban vagyok, heti, kétheti szinten, így azt sokkal könnyebb volt lezárni, túllépni rajta.

márc. 29. 18:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el rosszabb neked, ha beszèltek. Ha megirja neked milyen boldog. Ne keresd , hagyd most. Kèsőbb ha túl leszel rajta , majd beszèlhettek. De neked jobban fàjna, ès nehezebben engednèd el , ha beszèlnètek. Neki màr csak ex vagy , ezèrt nèz àt rajtad. Kegyetlen èrzès , de jobb lesz hidd el
márc. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Egyetértek az előttem szólókkal!


Az első komoly kapcsolat persze, hogy nehéz elengedned!


Én - nőként - mindig is a teljesen hátat fordítós szakítás pártján voltam, a bibliai Lót feleségei példázata alapján is, hogy aki hátra néz, kővé válik. Azt a mondást is szeretem, hogy nem azért van elöl az arcunk, hogy folyton hátra nézzünk. A távol-keleti bölcsek mondásai közül meg az a kedvencem, hogy aki a múltban él, depressziós, aki a jövőben, görcsös, frusztrált, csak az a boldog, aki a jelenben él.


Az, hogy fáj a szakítás, az természetes, pláne, ha te vagy az elhagyott, de akkor is fáj, ha te hagyod el a másikat valamiért, voltam már mindkét helyzetben, ám nehéz úgy begyógyulnia a szakítás miatti lelki fájdalmadnak, ha továbbra is őt üldözöd, követed, akinek te nem kellesz. Ő már továbblépett. Próbáld meg ezt elfogadni és elengedni őt, hiszen milyen kapcsolat lenne amúgy is az, amelyben ő nem a szabad akaratából van veled? Itt az idő, hogy a fájdalmadból egy kis egót, önbizalmat faragj, hogy ha te nem kellesz neki, akkor miért válnál a lábtörlőjévé.


Az idő tényleg gyógyír, de csak akkor, ha tényleg nem futsz utána, nem követed, nem vele foglalkozol, hogy gyógyulhass, ne pedig a lelki kést forgasd a saját szívedben az ő életét követve.


És igen, gyász. Ezt már én is felfedeztem sok éve magamban is, hogy pontosan úgy kell meggyászolni egy párkapcsolatot is, mint egy halálesetet, a gyásznak meg van az az öt fázisa, amely neked is segíthet, olvass utána!


Légy kedves magaddal, szeretetteljes, és gondolj arra hogy mi mindenért lehetsz hálás neki, ettől tényleg jobban tudod érezni magad, ám nem szükséges meg is írnod neki, hanem meg kell tanulnod elfordítanod a figyelmedet róla.


Tapasztalataim szerint sokkal könnyebb, ha tényleg nem futsz a másik után még gondolatban sem, hogy mihamarabb nyitott lehess másra, ám az előzöt rendesen meg kell gyászolni, és levonnod a helyes következtetéseidet. A szélsőséges következtetések (mint pl. a minden nő q és minden férfi disznó nem segít egy kicsit sem pl.) nem építőek, hanem éppen csak a sérültség mutatói.


Az jó, hogy érzed, hogy segítségre van szükséged, amúgy coach is segíthet, nem csak pszichológus. Nem írtad meg, hogy fizikailag merre keresel, bár én valószínűleg amúgy sem tudok segíteni konkrét szakemberben, mert külföldön élek.

ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!