Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiát sikerült...

Szociális fóbiát sikerült valakinek meggyógyítani? Esetleg szakembert tudsz javasolni?

Figyelt kérdés
10+ éve kínlódok vele, de meguntam. Szeretnék szakemberhez fordulni.

jan. 15. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Épp ideje. Inkább szenvedtél 10 évig, hogy el menj pszihiáterhez. Még mindig be van rögzülve a magyar köztudatba, hogy nem megyünk orvoshoz. Attól, hogy elmegy az ember pszihiáterhez még nem bolond.
jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
1: szerinted pszichiáter kell mindenképp? Pszichológus nem elég?
jan. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Fárasztó96 ***** válasza:
78%
Menj pszichológushoz, a klinikai szakpszichológus diplomájuhoz/oklevelűhöz. Ő tudni fogja, merre tereljen téged, hogy kifele menj, ne lejebb csússz.
jan. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Psycho ***** válasza:
100%
Természetesen sikerült már embereknek kijönniük belőle. A megfelelő motivációval (a kliens részéről) ez egy elég jól kezelhető diagnózis. Hogy kell-e pszichiátriai támogatás, az a probléma súlyosságától függ. Ebben a kérdésben tud segíteni a pszichológus is.
jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1. Voltam pszichológusnál. Mivel nem volt ez a szakterülete, és azt sem tudtam hogy ez a bajom pontos megnevezése, nem segített. Azt írtam a kérdésemben, hogy "Szakembert tudsz javasolni?" Erre nem válasz az, hogy "menj pszichológushoz/pszichiáterhez".


Többieknek köszi, de inkább pontos nevet várok, illetve tanácsokat. Tudom, hogy szakember az szükséges lehet hozzá :) Egyébként pont az a baj, hogy nem csúsztam lejjebb. Van egy szint, amíg semmi bajom, alapszintű kommunikáció, telefonálás, ügyintézés, stb rendben, de amikor több ember jön a képbe, társasági dolgok (akik nem barátok), üdvözlés, ilyesmi, akkor kezd gond lenni. A tömegben pl felszólalás abszolút halál kategória, nem is vállalom be, soha.

jan. 15. 16:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó lenne egy kifejezetten ehhez értő szakember nevét hallani. Szerintem sokan nem jutnak el orvoshoz éppen a betegségük miatt, mivel az is egy szociális esemény, ahogy a figyelemnek fokozottan ki vannak téve. Ezért kevés tapasztalata van a szakembereknek. (Pszichiáter esetleg felír valamit, amit más szorongásos betegeknek is ad, de az korántsem biztos, hogy szociális fóbiában is működik)
jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Psycho ***** válasza:
Melyik településen, vagy annak környékén keresel szakembert? Ez azért fontos infó. Nyilván ha Sopronban laksz, biztos nem szegedi neveket szeretnél.
jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem írta külön, akkor talán BP. és környéke. De bárhol ír valaki az országban, ne tartsa magában, lehet, hogy valakinek segítség
jan. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bp környéke, de jogos a kérdés.
jan. 16. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!