Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Először pszichológushoz vagy...

Először pszichológushoz vagy pszichiáterhez kell mennem?

Figyelt kérdés

Vagy egyeltalán mindenképpen kell-e pszichiáterhez is mennem?


Középiskola alatt jártam mindkettőhöz, akkor gyógyszert is kellett szednem, de azt sikeresen elhagytam. Most megint úgy érzem, hogy pszichológushoz kéne járnom, (ugyanúgy szorongással is depresszióval, amivel kezeltek), de nem hiszem, hogy gyógyszer is kéne nekem.

Így rögtön kérhetek egy pszichológushoz időpontot?

Előre is köszönöm a válaszokat!



ápr. 5. 01:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Államinál azt hiszem, úgy működik, hogy pszichiáterhez kell először időpont, és tőle kérd, hogy inkább pszichoterápiát szeretnél. De jobban jársz, ha magán pszichológushoz mész először, ha ki tudod fizetni (baromi sok), és ha ő úgy látja, akkor menj orvoshoz gyógyszerért.
ápr. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy az első válaszoló is írja, állami ellátásban nem tudsz azonnal pszichológushoz időpontot kérni. Először egy pszichiáterhez kerülsz és ő dönti majd el, hogy tovább utal-e pszichológushoz.


Ha magán alapon intéznéd el, akkor először klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát keress.

ápr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos most nincs keretem magánba menni, így mindenképpen csak a TB alapú jöhet szóba

ápr. 5. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
“sikeresen elhagytad a gyógyszert” lehet pont ez a baj. Menj vissza a pszichiáterhez.
ápr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4: orvossal együtt konzultálva történt:)
ápr. 6. 20:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!