Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik elmebajra jellemző a...

Melyik elmebajra jellemző a vetkőzés?

Figyelt kérdés

Egy női rokonom aki mar idős sajnos felvett egy undorító szokast, hogy folyton vetkőzik, ha nála vagyok, folyton ruhát próbál es epp nincs rajta melltartó, vagy épp bugyi, vagy egyik sem.

En is nő vagyok. Nem a meztelenseg zavar, csak az, hogy szerintem rámerőlteti mert esetleg magamutogató. Ez dühít es undorít. Mondtam neki, többször is, de csak nevet.

Kulonben demencia kezdete van, de ez a vetkőzes elkezdődött mar regebb mint a memóriazavarok.

Egy ismerősöm, akinek ezt meséltem, aki megjárta a pszichiatriat, azt mondta, hogy a bolond nőket látta vetkőzni így.

Vélemények?


ápr. 5. 20:24
1 2
 1/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Ki tudja. Lehet demencia, lehet biszexualitás. Mivel nem fiatal illetőről beszélünk, lehet elfojtott biszexualitás.


"vetkőzes elkezdődött mar regebb mint a memóriazavarok"


De nem régebben, mint a demencia kezdete. Vagy? Ezt is igazából ki tudja...

ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Régebbről mint a demencia kezdete.

Azt olvastam, hogy a fronto temporalis demencia első tunete lehet, mielőtt a többi megjelenik.

Anyamról van szó. Azert ez így nagyon rosszul érint es undorít

ápr. 5. 20:53
 3/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Értem én hogy rosszul érint es undorít. De gondolj bele: ha egy 2,5 éves kisfiú levetkőzik előtted, az rosszul érint es undorít?


Ugye hogy nem. Miért nem? Mert tudod azt, hogy nem nőtt fel még, nem alakultak még ki nála ezek a szégyenlősségek. Sajnos így kell kezelned anyukádat is. Csak ő visszafele éli meg mindezt...

ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Te magad írod, a fronto temporalis demencia első tünete lehet.

Egyébként sajnálom, ez tényleg megterhelő lehet.. Látni, hogy egy szülő elveszíti a méltóságát az öregedés során, stb.

ápr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Borzasztó. Arra gondolok, hogy izgatja hogy vetkőzik es dühös leszek rá le tudnam mar csapni sokszor hogy ilyennek kitesz.

Hiaba kertem ne tegye, zavar, újból es újból előfordul. 😢

ápr. 5. 21:01
 6/11 A kérdező kommentje:
Méltóság elvesztése hagyján, de beteg dolognak tűnik. Sose fogom ezen túltenni magam, ez letraumatizalt
ápr. 5. 21:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tervezel esetleg szakembert, pszichológus/pszichiátert megkérdezni, hogy mi a véleménye erről? Van pl. olyan pszichiáter akinek kifejezetten a demencia a szakterülete. Ő talán tudna valami megnyugtatót mondani, vagy el tudná magyarázni, hogy mégis mi ez. És nem utolsósorban segíteni abban, hogy ne rögzüljön ez a traumád.
ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tervben van, csak szégyellem
ápr. 5. 21:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Interneten nem lehet diagnosztizálni, ezért csak egy gyenge asszociáció: pl. a frontotemporális demenciánál előfordulhat, hogy a betegség előrehaladtával a beteg szégyenérzete csökken, egyre inkább gátlástalanná válik az étkezéssel, szexualitással kapcsolatos impulzusai kiélésében, kevésbé reagál a kritikára, nehezen tud uralkodni az indulatain, kevésbé lesz empatikus.
ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hat igen, ugyanakkor keresi a szavakat mint az alzheimernél. Nem tudok akarmit mondani az orvosnak, mert itt kulfoldon amit mondasz, bekerül az adatbázisba es örökre megmarad. Nem akarom hogy megmaradjon rólam, hogy perverz csaladból szarmazom
ápr. 5. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!