Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ágyi poloska után, hogy...

Ágyi poloska után, hogy vegyem rá magam az éjszakai alvásra sötétben?

Figyelt kérdés
Még nincs teljesen kiírtva, de már a vége felé járunk és szerencsére az én szobám nem volt fertőzött (ezt az irtó is megerősítette) csak ugye a többi helyről áthoztam és néha itt ott volt és az ágyamban is, de az utolsó írtás óta egyet se láttam ott max a földön 1 db-ot ami döglött volt, és anyámék is csomó döglöttet találtak a nappaliban. Egyébként a 3.írtás mert túlfertőzött lakás lett. A szobámban azóta nyugodtabb vagyok, mert sehol semmi, de éjszaka még mindig nem tudok aludni kényelmesen az ágyamban főleg sötétben nem. Figyelnem kell a környezetemet, bármi fekete, narancsos pontra felpattanok de nem az, percenként körbenézek nehogy lássak egyet, készen állok elkapni őket. Valószínűleg max. akkor fogok tudni nyugottabb lenni az ágyamban ha a lakás többi részébe se látnak egyet se anyáék meg én 1 hónapig talán, de mondjuk már több napja nincs náluk se. Meg én nappal és hajnalban azért valamennyire tudok aludni, pihenni még ha nem is teljes kényelemben fekszek hanem félig készen állva ha megpillantok egyet de nem mehet ez az állapot örökre és véget akarok vetni a félelmemnek. Újra sötétben éjszaka aludni kényelmesen. Kinek hogy sikerült ezt a félelmet felülírnia? Néha kísérleztem és ha már nagyon álmos voltam, a számítógép asztalra tettem egy párnát és arra tettem le a fejem és a székben ültem, próbáltam elaludni de képtelen voltam, és ágyba dőltem akkor nem érdekelt semmi de éber voltam azért. Elfog múlni ez a félelem, rettegés valaha? Mit tegyek, hogy hamarabb múljon el? Már az összes lehetésges óvintézkedést többször megtettük, de mentálisan nem csináltam még semmit, hogy ne parázzak. Esküszöm a korábbi pók fóbiámat is lecsökkentette ez az új fóbia...Új ágyat jelenleg nem tudunk venni, de az én ágyammal nincs gond amúgy, tiszta.

ápr. 8. 04:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg kell oldanotok az ágy bevilágítását éjszaka. Hónapokba fog telni, mire nem lesznek álmatlan éjszakáid emiatt, különösen, ha nem ég végig egy lámpa.
ápr. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lámpát én szándékosan lekapcsolnám, az is egy mentális stressz eleve, hogy világos szobában próbálsz elaludni. Nem jó. Nekem eleve ez volt az egyik legrosszabb része az egésznek, hogy világosban kell aludni.


A fokozott figyelmet viszont csak az idő fogja megoldani. Én nagyon-nagyon sokáig minden szöszre ugrottam, ha éjszaka viszkettem, akkor azonnal villany fel, hogy iszkol-e valami. Hónapokba telt, mire nyugodtabb lettem, hogy igen, tényleg eltűntek, de ha éjszaka már nem is kelt fel a dolog, ágyazásnál a mai napig árgus szemmel lesem a szöszöket, morzsákat, fura foltokat. Évek teltek el.

ápr. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jajj ez egy rémálom lehet, örök félelmem, hogy bekerülhet a lakásba.
ápr. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!