Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tüntethetném el végleg...

Hogyan tüntethetném el végleg ezt a diagnózist ha nem is igaz?

Figyelt kérdés
Nemrég pajzsmirigy miatt dokihoz kellett mennem.És legfelül az volt írva hogy "ismert enyhe mentális retardáció miatt pszichiátria ellenőrzi"(vagy ilyesmi)Csakhogy erről szó sincs!Nem vagyok idióta meg semmi.Oké az igaz hogy van ott már múltam egyéb dolgok miatt.Azt a tesztet úgy csináltatták meg velem (még a gyerek részlegen)hogy szét voltam gyógyszerezve,azt se tudtam hol vagyok!De amint átkerültem felnőttre le van írva hogy "mentális retardáció nem igazolódott" Mégis ezt látták fő diagnózisnak gondolom,amikor nem ez és sose volt
ápr. 13. 00:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
A retardació nem.azt jelenti hogy idióta vagy ha em hogy csökkent képességeid vannak
ápr. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Betegjogi képviselő esetleg? Állítólag van ilyen.
ápr. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Honnan szeretnéd eltüntetni?
ápr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Gondolom a rendszerből szeretné eltüntetni, hogy ne virítson ott róla téves eredmény aki csak átfutja azt látja, és tévedésekhez vezethet.
ápr. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A rendszerben nincs benne minden. Sem időben (talán 5 év) visszamenőleg, sem minden betegség, kezelés. A pszichiátriai, bőr-, nemigondozói adatokat nem láthatja minden orvos (pl. a háziorvos sem). Aki pedig látja, az azt is látja, hogy a mentális retardáció nem igazolódott.
ápr. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem ez eléggé zavaros. Vagy én nem értem csak, vagy részletekben van a magyarázat, amit nem írtál le. Egyrészt ha te pajzsmirigy problémával mész el dokihoz, akkor ott arra vonatkozólag kell egy diagnózisnak lennie, vagy ha beutaltak, akkor ez a beutalón volt rajta és az lett tovább görgetve, vagy pedig ez volt a beutalás indoka és a vélemény is az lett. Kitörölni nem tudod sehogy sem, az már ott marad. Betegjogi képviselő ezzel nem tud mit tenni, nem a hatásköre. Először az intézményt kell emiatt felkeresni és velük egyeztetni, maximum utólag kijavítás történhet.
ápr. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

5-ös: Amióta bevezették az EESZT-t, minden dokumentálódik ott véglegesen. Ez nem az adóhivatal, ahol 5 évig érvényes pl. egy tartozás, utána elévül.

Bizonyos adatokat a páciens letilthat magáról,akkor nem fogják egyers orvosok látni, kivéve a sürgősségi ellátást. Ott mindent látni fognak. Foglalkozás-egészségügyi vizsgálaton is valószínűleg. Az öt évnél régebbi adatokat azért nem lehet látni az EESZT-ben, mert az EESZT azóta létezik.

ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
EESZT 2017 óta van.
ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Na pont ezért gond hogy az ott van. Személyiségi jogi szempontból is, mert aztán jönnek ilyenek mint a 9-es, meg még sok mindenki akinek az ugrik be biztos dilinyós. Ez nem helyes így hogy ott szerepel ez a téves beírás.
ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem helyes hogy ott szerepel ha elvileg ott szerepel ah is hogy téves a diagnózis?
ápr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!