Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak ilyen gyakran...

Miért vannak ilyen gyakran öngyilkos gondolataim?

Figyelt kérdés
Sziasztok!19 éves srác vagyok.Érzelmileg mindig is labilis voltam, de alapvetően nincs semmi gondom az életemmel.Persze nekem is vannak kisebb nagyobb gondjaim az életben, dehát kinek nincsenek?!Szeretek élni, viszont az utóbbi időben(elmúlt fél évben)szinte minden gondolatom az öngyilkosság körül forog, annak ellenére, hogy elég pörgős életet élek, és mégis van időm folyton ezen agyalni.A munkahelyen, amikor a haverokkal vagyok, sőt még a szórakozóhelyeken is szinte csak erre tudok gondolni.Nemrég megtudtam, hogy a főnököm legjobb haverja pár éve felakasztotta magát a közeli hegyen, és elég gyakran járok arra a munkám miatt és akárhányszor elmegyek a hely előtt, ahol az eset történt mindig eszembe jut, hogy mi lenne ha megtenném én is.Mitől alakult ez ki nálam?Talán ezen eset hatására történik ez velem?Nem vagyok depressziós és alapvetően szeretek élni, de akkor mégis mi ez???
ápr. 13. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem is érzed magad depressziós, minimum egy krónikus unalmad, közönyöd, az van. És az sem egészséges, sőt, pusztítóbb, mint a depresszió, mert a depresszióval nehezebb nap mint nap együtt létezni, és előbb-utóbb (remélhetőleg) segítséget kér az ember. Neked is szakszerű segítség kell, ha a pörgős élet, hobbik, elfoglaltságok nem okoznak neked örömet.
ápr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Keress fel pszichológust, vagy pszichiátert.

Ez szerintem OCD-nek, vagy depressziónak tűnik.

ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

"Nemrég megtudtam, hogy a főnököm legjobb haverja pár éve felakasztotta magát a közeli hegyen"


Közeli hegyeken... Dombokon hegyeken... Kőbányák üregében... Itt ül az idő a nyakamon... Akkor is élek ha nem akarok, ha nem kísér senki utamon.


Ez egy dal, és ide illett kedves kérdező! Ne add fel! Szurkolok neked!!! Hidd el, nagyon értelmes vagy, megfogod találni azt ami kikapcsol téged! Minden életnek van értelme, a világban mindennek van értelme.

Az, hogy van egy tábla az úton, vagy annak, hogy az asztalodon van egy tolltartó, van értelme. Ezen elfilózofálni, hogy mindennek van haszna, és minden okkal születik. Ok-okozat a világunk.

ápr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm a biztató szavakat, de az utolsó pár soroddal nem értek egyet.Szerintem semminek sincs értelme a világon.Megszületünk leéldegéljük azt a kis időt, amit szánnak nekünk, majd meghalunk és bár nem tudhatjuk, de ami a legvalószínűbb forgatókönyv, hogy utána nem lesz semmi...
ápr. 14. 08:32
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Nekem is vannak időnként ilyen gondolataim, de ilyenkor ezeket el lehet gyorsan hessegetni. Nincsen családod? Barátaid? Nem tanultál semmit az iskolában legalább a kötelező olvasmányokon keresztül az élet lehetséges értelmeiről? Vagy legalább filmeket-sorozatokat nem nézel? Attól, hogy "leéldegéljük" azt a kis időt, még meg lehet tölteni számodra jelentőségteljes dolgokkal. Ha neked semmi nem jelentőségteljes, semmi nem okoz örömet, semmi nem motivál, akkor mondom, irány egy pszichológus.
ápr. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És annak lenne értelme?Mit tudna mondani, amitől megváltozna a hozzáállásom?Van családom, akiket mindennél jobban szeretek, de miután meghalok már ők sem lesznek többé.Barátaimmal ugyanez a helyzet.Semmi sem tart örökké.
ápr. 14. 10:22
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Miért, annak van értelme, hogy itt a gyakorin hisztizel, ahelyett, hogy elmennél egy szakemberhez, aki kicsit megpiszkálná a gondolati sémáidat? Mert azért van. Hogy rávilágítson, lehet más szemszögből is nézni a dolgokat. Az nyilvánvaló, hogy magadtól nem vagy képes erre, ami nem baj. Az is nyilvánvaló, hogy neked így nem jó, mert ha jó lenne, nem rinyálnál. Akkor miért is nem próbálod legalább ki? Mert élből rávágni, hogy "mit tudna mondani" kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy "nekem ez így jó". De nyilván nem jó, ha feltetted ezt a kérdést, sőt, nagyon-nagyon-nagyon egészségtelen, ha egy ilyen kérdést ITT tesz fel valaki.
ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!