Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen indokokért lesz valaki...

Milyen indokokért lesz valaki fekvő beteg a pszichiátrián?

Figyelt kérdés
Tehát mikor mondja azt egy pszichiáter, hogy be kell feküdnie, ez ambulansként nem kezelhető?
ápr. 14. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ambulánsan nem kezelhetö
ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Ön és közveszélyesség
ápr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyes sorozatokban az öncsonkító embert automatikusan bezárják, de olyat is hallottam, hogy ambulánsan kezelték az illetőt.


Ugyanúgy kamaszkoromban, 20 éve, anorexiás voltam, a pszichiátrián láttam fekvőbeteg anorexiásokat, én ambuláns voltam.


Vagy a filmekben skizofréniával befekszik az ember a pszichiátriára, itthon meg szoktam látni a metrón magukban beszélő, éneklő embereket.


Csak nem értem, hogy pl az én esetemben is, hogy-hogy van olyan anorexiás, aki fekvőbeteg és olyan aki nem.


Vagy olyan önnvagdosó aki felvőbeteg és olyan aki nem.

ápr. 14. 19:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Pl nem is tudom melyik volt a Vészhelyzet vagy a Grace klinika, ahol egy nőt azért zártak be, mert vagdosta a bőrét a vizsgaidőszak miatt. Volt egy epizód, hogy az egykori szichiátriai beteg karján csinálta régen, de az tiszta volt, mégis a vérvétel eredmenyei azt mutatták, hogy tele van sebekkel, aztán az orvoslk rájöttek, hogy azért, mert a nő még mindig vagdossa magát, csak a lábán csinálja a szoknyája alatt.
ápr. 14. 20:03
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Gyógyszerbeállítás miatt.
ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Anorexia, öngyilkosság veszelye stb
ápr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6, de Anorexiából is van aki ambuláns.
ápr. 15. 05:27
 8/8 anonim válasza:
100%
Addig ameddig az anorexiája nem fajul el túlzottan és kezelhetőnek tartják annyival, hogy ambuláns akkor nem lesz bentfekvéses. De ha már egy adott ponton túl van és nem működik nála egy sima terápia vagy drasztikusan továbbra is csökken a súlya akkor befektetik.
ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!