Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholista szülővel meddig...

Alkoholista szülővel meddig lehet bírni?

Figyelt kérdés

Egyre többet iszik, sajnos mem tudok elköltözni. Gimis korom óta terrorizál, ver, lénye kedve szerint. Volt, hogy reggel berúgott és ütött az udvaron is, hogy megöl. Vagy a fejemet püfölte teljes erőből. Az orromat is eltörte többször. Mindre neked jön, az ajtódat betöri, ha.meztelen vagy akkor is, hogy "neki megyek, megölöm". Egyre gyakoribb, vagy éppen két kézzel fojtogatta a nyakamat. Anyámat nem érdekli, falaz neki, beteg az is. Pedig amúgy mimdog jótanuló, jó lány voltam. Most már annyira rákapott, meg egy időbeb rettegtem hazajárni, mert gyilkossággal fenyegetett. Az öcsém meg a kedvence, fel is biztatja. Gimiben az volt a mániája, hogy engem nyugtatókkal kábított, lefogott stb., mert "megbolondult a piszok, kicsinálom".


Annyira szerencséje van annak, aki nem ilyen emberrel nő fel. Van, aki ki is használta ezt a helyzetet. Az alkesz szar úgyis a lányáz veri és fenyegeti, ha zaklatják, nem tudok tenni semmit.


ápr. 17. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
[link] -több helyen vannak csoportjaik az országban, ha esetleg
ápr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ó, most olvasom, ez borzalmas! Azért a családsegítőhöz elmehetnél egy ilyen verés után, akár úgy is, hogy a háziorvos készít egy hivatalos vizsgálatot, hogy legyen nyoma.
ápr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Mindenképpen fordulj segítségért! Addig pedig vegyél vagy rendelj egy ilyet. Ezzel ha közelről befújod akkor legalább 1órára kioffolod, attól függ mennyit kap belőle. Alkoholos/drog befolyásoltságnál is működik. Zárt helyen soha ne használd és ne szagolj bele. Ennyivel tudsz most egyenlőre segíteni magadon. De minél hamarabb kérj segítséget!

ápr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mégis le kéne valahogy lépned, esetleg olyan munkát vállalni, ahol adnak szállást is. Vagy rokonnál, barátnál meghúzni magadat?
ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Apádnak nincs testvére, barátja? Ha van, akkor esetleg azzal próbálj meg beszélni, hogy beszéljen apáddal. Valszeg apádat is verték ,vagy van valami egyéb baja/keserűsége/kudarca, ami nem tudatosul benne és ezt veri le rajtad. Nem védeni akarom, csak hátha segít, ha ezt feltételezed.

Vannak tiszta pillanatai egyébként? Akkor nem lehet vele beszélni? Hogy pl.

"Apa, téged vertek gyerekkorodban? Szerintem van valami bajod, ami miatt engem bántasz. Nem lehetne, hogy megpróbáljuk azt együtt megoldani és akkor talán nem ölsz meg a következő években?" - de lehet, hogy józanul sem képes ezt belátni. Legjobb lenne, ha ezt egy vele egyenrangú, vagy magasabb rangú ember mondaná neki. Pl. pap, vagy Nagybátyja, barátja.

ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem verték őket. A testvére amúgy idős, lettyós. De mondta, hogy otthon is állandóan dührohamai voltak, meg velük is ordítozott apám,.de kezet nem emelt rájuk. Szerintem ilyen nárcisztikus, agresszív és az alkohol csak kihozza belőle, de durván. Pálinka...

Addig engem sem bántott, még nem ivott ennyire, mert dolgozott. Mondjuk egy eset megmaradt, amikor lassan öltöztem oviba, szétverte a számat és utána még én voltam nekik a hibás, mert kiverte a fogam és vérzett a keze, még mutogatta is. A másik, hogy a tesóját utálja, mert lány és én is az vagyok és rajtam vezeti le, "ugyanolyan ostoba vagy, ugyanolyan dagadt leszel, mimt az otthoni bolond, arra a szarra ütöttél".


Egyébként nem lehet vele beszélni, meg egyébként lletagadja, hogy ő ilyet nem csinált, nem emlékszik, aztán néha elszólja magát. Ilyen emberrel mit beszéljek meg?

Általában amúgy az a vége, hogy összefossa néha magát, meg a wc-t, párnát, bűzölög...

ápr. 17. 16:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Borzalmas.

Hány éves vagy?

Dolgozol, vagy tanulsz még, vagy egyik sem?


Remélem kijutsz onnan valahogy! 1,2,4,5 voltam.

ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És qmúgy nagyon buta és megszólalni sem enged, csak neki van igaza.Pár hete behúztáak internetes csalók, hogy Karikó Katalin gyógyszerétől "űrhajósoké lesz a vérnyomásom és negjavul a koleszterinszintem, csak itthon betiltottáak a gyógyszergyárak". Te voltál a szar, mert visszafordítottad a csomagot.


A saját életedbe mem enged belelszólást, vaggy üt. Anyám neg aszisztál, aztán ha vele ordítozik, nekem panaszkodik, de tönkreteszi az életed. Az orrom is bütykös, ferde. Aztán, csoda, hogy nyomorékká nem verte a fejem, úgy ütötte, anyám meg nézte. Egyszer úgy megütött, hogy beszakadt a dobhártyám, nem hallottam, anyám bejött velem.

ápr. 17. 20:04
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként folyamat terrorizál, rettegésben élek. Folyamat poffa be vagy beverem, meg az öklét mutogatja, vagy nekirond, ha kell meztelenül az ajtót is rád töri. Rájött, hogy ezzel meg szarrá verni, bármit el lehet érni. Azt sem tudod, millyen dolgpn durran el az agya, sokszor azon is, hpgy megszólalsz... Nem tudom, meddig mehet ez így, pláne, hogy vannak, akik ezt ki is használják. Anyám és öcsém is jól szórakozik, ha részegen két kézzel fojtogat. 0ersze, mert velük nem bánik így...
ápr. 19. 13:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Borzalmas. Bele vagy ragadva ebbe. Amikor van egy kis erőd, keresd meg, hogy hol van a családsegítő a környéken és menj el oda és meséld el ezt az egészet! Nincs vesztenivalód, max. marad minden a régiben. Megérdemelnéd, hogy ezt megtedd magadért! Szeresd magad annyira, hogy ezt megpróbálod! Hátha tudnak segíteni, és akkor jobb lesz!
ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!