Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy alkoholista...

Hogyan lehet egy alkoholista szülőt józan életre bírni?

Figyelt kérdés

Már kirepültem a fészekből és unokák is vannak. Anyukám egyre többet iszik. Már csont és bőr, baj van a gyomrával, epéjével.. SZinte ijesztő az állapota. Kértem h hagyjon fel az alkohollak de azt mondja nem alkoholista...

Pedig az!

Mit tehetnék? Nézzem ahogy halálra issza magát???


2009. máj. 23. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

elvonókúrával, vagy ha segítetek megtalálni neki az élet értelmét, valami motiváció kéne, vagy sakkban tartani, plusz türelem és lelki támogatás.

Ne legyen más választása, az alkohol nem megoldás, csak megkeseríti a saját és mások életét, nem hinném h ez volt az életcélja.

2009. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
kötözd a székhez egy hétre
2009. máj. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia!ne haragudj a kérdésért,apukád él még?
2009. máj. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni,de szerintem sajnos nem sokat tehetsz.Ha Ő maga nem hajlandó belátni,hogy baj van és segítségre szorul akkor tehetetlen vagy.Persze beszélhetsz vele,próbálhatod jobb belátásra bírni,hatni rá az unokákkal,de sok esetben falra hányt borsó.A szembe szomszédaimnak végig néztem,hogy hogyan isszák a halálba magukat.A gyerekeik elmentek otthonról amint tudtak mert nem bírták,mindkét szülő alkoholista volt.A nő került egyszer hónapokra kórházba annyira rossz állapotba volt.Lefogyott 35 kg-ra a 90-ből,lemondtak róla még az orvosok is.De felépült,hazakerült,és pár hónap múlva ugyan úgy ivott mint régen.Tavaly tavasszal meghalt mindkettő 5 nap különbséggel.Nem kívánom senkinek amit a két lányuk átélt.Szörnyű lehetett nekik velük is,nélkülük is.Több ilyen családot is ismerek sajnos.Beszéld rá az elvonóra,de a saját akarata kell a leszokáshoz,és persze,hogy szeretettel támogassátok Őt.


Sok sikert kívánok neked hozzá,remélem sikerül jó útra téríteni anyukádat.

2009. máj. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 22:45-össel. Te nem tehetsz semmit!

Ha még azt sem látja be, hogy probléma van, az magy gáz.

Apósom is minden este berúgott, kérlelte a rokonság évekig, neki az volt a válasza, hogy ő nem függő, akármikor abbahagyja, ha akarja. De ez soha nem jött el...

Ezek az emberek (akik nem akarnak leszokni) így vannak egyensúlyban. Ital nélkül is van valami az életükben, ami odahajtja őket az italhoz. Anyukád életében vajon mi az??

Apósomnál az anyósom öngyilkosságában játszott szerepének tisztázatlansága lehetett a kiváltó ok, úgy sejtem.

Egyébként én betiltanám az alkoholt, mert társadalmilag közveszélyes.

2009. máj. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Picit elgondolkodtam mi lehet az oka..

Igen, apu még él de elváltak. ennek ellenére nem volt vagyoni tárgyalás és egy házban élnek.

Hol jobb a viszony, hol nem.

Léphetett volna anyu annak idején de anyagi biztonség miatt inkább maradt apámmal 1 házban de soha nem volt boldog. Nem lett új szerelme, elmarta maga mellől a barátokat, begubózott azt mondta neki így jó mert Ő remete típus.. Aztán a nagy remeteségben rákapott a piára...

Hát így történt.

Kérleltem, beszéltem vele, elmondtam az aggályaimat de csak annyit mond rá h tudja h igazam van....

azért megnyugtató h legalább Ti úgy látjátok ezen kívül nem nagyon lehet mást tenni.

2009. máj. 24. 22:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Hiába tudod az okát, az alkoholisták olyan makacs emberek, hogy bele fogsz betegedni és rokkanni, tönkre fogsz menni idegileg, mert látod, hogy semmit sem érnek a próbálkozásaid, hogy leszoktatsd az italról. Tapasztalat..
2009. okt. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kemény a válaszom: igen, végig kell nézned, ahogy halálra issza magát.

Semmit sem tudsz tenni az akarata ellenére.

Ez a rideg valóság.

2009. dec. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nagy bajban vannak a családtagok, ha az alkoholbetegség beüt.


Ez egy súlyos betegség, ami segítség nélkül nem gyógyul.


Én a terapeutám javaslatára elmentem az Al-Anonba, az alkoholbetegek hoozátartozóinak önsegítő csoportjába.


Ma már a szakemberek is lassan elismerik, hogy ezek a csoportok a leghatásosabb az alkoholizmus ellen.


Nekünk sikerült, a párom nem iszik már másfél éve. De van olyan gyógyuló alkoholista ismerősöm, aki 70 évesen állt le, 40 év ivás után.


Van 55 éves barátom köztük, aki 40 évet ivott. A város egyik zseniorvosa, ahol élek. 2 éve dolgozik a gyógyulásán.


De a hozzátartozóknak is gyógyulniuk kell.

Én rengeteget kaptam a csoportban.

Nem szekta, nincs tagdíj, ez egy támogató baráti társaság.

Irodalma van a betegség legyőzésének módjáról, ezt a programot gyakoroljuk mi ott.


Vágj bele bátran, ne hallgass a huhogókra!

2010. jan. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

www.al-anon.hu


www.anonimalkoholistak.hu

2010. jan. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!