Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fiatalok, hogyan éltétek...

Fiatalok, hogyan éltétek volna meg ezt az iskolai bántást, traumatizálódott bennem?

Figyelt kérdés
Még amikor általánosban felső tagozatos voltam, volt sok verekedés a fiúk közt az osztályomban. Az egyikben én verekedtem egy fiúval, belém kötött. A verekedésben egy nagy marékkal kitépte a hajam. Ezt végignézte sok lány is és a fiú mutogatta a lányoknak a kezében: "itt van a Tomi haja!". Aztán látványosan kidobta a kukába a kitépett hajamat. Meg kellett változtatnom emiatt a frizurámat, mert lett egy kis kopasz folt a fejtetőmön, és hónapokkal később is még "diadalmasan" mesélte egy új osztálytársunknak, hogy ő mennyire elbánt velem és kitépte a hajam. Ezt az egész dolgot nem tudtam elfelejteni azóta, sokat kattogtam rajta és ami a legfontosabb: óriási megalázásnak éltem meg, főleg a lányok előtt, szinte megszégyenítve éreztem magam azért, mert kitépte a hajam és büszkélkedett vele. Volt, aki csak nevetett rajta, egy másik lány csodálkozott, hogy "jujj de durva!", és amikor a mosdóban egy fiú meglátott utána, hogy sírtam, csak leszólta az érzéseimet: "jaj most mit izélsz, ez csak haj, majd visszanő!" Ezek után mindig kínosan féltem, nehogy bárki megragadja a hajam, vagy csak hozzáérjen, de pl. középiskolában egy srác amikor poénnak szánta, hogy belemarkolt a hajamba és finoman meghúzta, akkor nem értette, hogy miért reagáltam rá olyan furán. Azóta megmaradt bennem ez a félelem, ultra érzékenység a hajba markolásra, húzásra, és a megalázás és szégyenérzet ennek az emléknek kapcsán. Ti hogyan éreztetek volna ezzel kapcsolatban, ha ugyanez veletek történik meg? És szemlélőként hogyan látjátok: közömbös, hétköznapi dolog, vagy rendkívül megalázó, megszégyenítő, vagy vicces, mint ahogy az a lány is nevetett rajta? Ha történt veletek ilyen, vagy csak végignéztétek, hogy haj lett kitépve, elmeséled a történetet és a reakciókat?
ápr. 18. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Túlspiláztad, rég túl kellett volna lépned rajta. Szóval keress szakembert, mert lesz még gondod az életben.
ápr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minek verekedsz ha nem tudsz emelt fővel veszíteni? Ilyen apróságból ekkora cirkuszt keríteni, fixen nem 100-as nálad valami. Amikor engem összecsaptak a suliban már délután arra se emlékeztem hogy kivel verekedtem vagy ki vert le vagy kit daráltam le, nem hogy hónapok után meg trauma meg tökömtudja.
ápr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!