Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A nagymamám miért keres...

A nagymamám miért keres mindig bűnbakokat édesapám halála miatt?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy édesapám alkoholista életmódot folytatott, emiatt annyira leromlott az egészségügyi állapota, hogy még a Covid járvány idején kórházba került, ahol meghalt. Nagymamám szerint apa azért lett alkoholista, mert anyukám megcsalta, később pedig apukám főnökét okolta, hogy a munkahelyi stressz miatt lett alkoholista, utána pedig én is felmerültem nála, mint bűnbak, mert szerinte nekem kellett volna beszélgetnem vele, hogy ne igyon, pedig ha a mamáméknál is volt valami ünnepi összejövetel vagy disznóvágás ott is mindig ivott apa. Miért csinálhatja ezt évek óta?
ápr. 18. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ő így dolgozza fel,hogy hibáztat és miérteket keres
ápr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%

Az életben vannak nehéz helyzetek, prolémák, amiket meg kell oldani. Az a könnyebik út -legalábbis látszólag- ha iszik, és attól már kevésbé zavarja a dolog. Ez viszont ahhoz vezet, hogy az alkohol lesz a prolémamegoldás eszköze, és idővel az lesz a legnagyobb gond is.

Elképzelhető, hogy apukádat gyerekkorától kímélték, és nem tanulta meg leküzdeni a nehézségeket, mert azt a szülei csinálták meg helyette. Emiatt érezhet nagymamád valami felelősséget -joggal- és ezt igyekszik hárítani másokra. Mert az elég irreális elvárás, hogy mindenki apukádat pátyolgassa, mert a szülei ahhoz szoktatták... szóval mindenki hibás lehet, aki nem folytatja, azt amint nagyidék csináltak.

ápr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!