Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinél, mikor jött el az...

Kinél, mikor jött el az életközepi válság? Hogyan élted meg?

Figyelt kérdés

38 éves férfi vagyok, és az elmúlt egy évben kezdett foglalkoztatni ez a kérdés. Nem mondom, hogy depressziós lettem tőle, de kissé nyomaszt, főleg olyan téren, hogy miről maradtam / maradok le az életben.

Kinél mi segített? Szeretnék valahogy túljutni ezen és más szögből tekinteni a helyzetre.

köszi



ápr. 22. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
38 éves férfi létedre még nem maradtál le a saját családról - legfeljebb néhány válásról, az meg direkt jó! Erre gondolj, és járj nyitott szemmel! Sok sikert! :)
ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
35-36 körül jön el mert az az életközép (átlagéletkor 72), de jelentkezhet 40 körül is.
ápr. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mit érzel, mikről maradtál le?
ápr. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Legfontosabb a saját család. Van egy tündéri párom, akivel tervezgetjük ugyan, de szerintem már 40 is leszek, mire odajutunk, ha egyáltalán...

Ezen kívül úgy érzem, alig alig foglalkoztam magammal. Nem utaztam, nincsenek hobbijaim és a baráti kapcsolataim is “szűkösek”. Az van bennem, hogy 40-hez közel új szokások, kapcsolatok már nemigen alakulnak ki, ez is kissé lehangoló számomra.

(az 1-es bíztató válaszát ezúton is köszönöm)

ápr. 23. 11:18
 5/8 anonim ***** válasza:

"Legfontosabb a saját család. Van egy tündéri párom, akivel tervezgetjük ugyan, de szerintem már 40 is leszek, mire odajutunk, ha egyáltalán..."

Mire vártok? Ő hány éves? Miért csak tervezGETitek? Lehet, hogy mégsem ő lesz az igazi? Vagy ő nem biztos benne, hogy neki te vagy az? Vagy miért kéne még évekig totojázni, ha valóban saját családot akarsz, és valóban tündéri? Kérd meg a kezét!


Hogyhogy alig-alig foglalkoztál magaddal? Senki mással se foglalkoztál, hiszen nem volt se feleséged, se gyerekeid, csak magaddal. Vagy a szüleidet, beteg családtagot, stb. gondoztál? Vagy kivel mással foglalkoztál? Segítő foglalkozású vagy a kiégés szélén? Vagy miért érzed így?


"Nem utaztam"

Nem kötelező, anélkül is van élet. Én pl. direkt nem szeretek utazni. Na és? :)


"nincsenek hobbijaim"

Valamit csak csinálsz, amikor nem dolgozol... Amiket akkor csinálsz, azok a hobbijaid. A gép előtt ülsz? Vagy mivel telik az időd? Nem csak azok a hobbik, amiket mások csinálnak a szabadidejükben, hanem az is, amit te.


"és a baráti kapcsolataim is “szűkösek”"

Az se előírás, hogy sok barátod legyen. Pont elég, ha van egy-kettő, akik igazi barátok - és egyáltalán nem csak gyerekkori barátokból lehetnek a legjobb barátok felnőtt korban. A barátság pont olyan, mint a szerelem: sose tudhatod, hogy mikor, hol talál rád, csak nyitott szemmel kell járni. (Ja, már megint ezzel jövök... Az 1. vagyok. :) )


"Az van bennem, hogy 40-hez közel új szokások, kapcsolatok már nemigen alakulnak ki, ez is kissé lehangoló számomra."

Nincs megtiltva. Csak rajtad múlik, hogy lesznek-e új szokásaid vagy nem. Annyi igaz csak ebből, hogy másokat egyre kevésbé lehet átalakítani, ahogy egyre idősebbek lesznek, olyannak kell őket elfogadni, amilyenek. De saját magadat igenis alakíthatod némi akaraterővel. Nem is szabad nem alakítani magunkat. Minden nap egy picit jobbnak kell megpróbálni lenni, mint előző nap voltunk.

ápr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően rajtad múlik, hogy milyen szokásokat alakítasz ki, tökmindegy mennyi idős vagy. Egyébként mivel oglalkozol a hétköznapokban, meg mivel töltöd az időt?
ápr. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
40 fölött kezdtem el igazán élni. Csak rajtad múlik.
ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

46 vagyok. 40 körül kezdődött. Egyrészt jött egy súlyos betegség varatlanul ami traumatizált, és elzárt egy időre a társas élettől, meg csalódtam is a barátokban ekkor az életet és a világot is máskepp látom azóta. Aztán pár év múlva a munkámban is kiégtem meg ott is ért egy abuzus ami mély nyomot hagyott. Azóta kerülöm az embereket a párkapcsolatra már nem érzem alkalmasnak magam,a gyerekhez már öreg vagyok és fogalmam nincs hogy lesz tovább.

Kb túlélek de nem tudom minek.

ápr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!