Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alábbiak lehetnek pánikbete...

Az alábbiak lehetnek pánikbetegség tünetei?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt értek traumák. Van, amit a mai napig nem tudok feldolgozni és időnként feljönnek, eszembe jutnak. Ilyenkor rámtör erős szorongás, szédülés, végtaggyengeség, ájulásérzés, enyhe látászavar. Ma is úgy éreztem, hogy strokeot kapok, csak gyorsan bevettem Xanaxot, ami után jobb lett. Most délután viszont a szívem kezdett el szúrni, illetve nyomásérzés van a mellkasomban, mintha valaki ráállt volna.

Nagyon kétségbe vagyok esve, hogy szervi bajaim vannak és meg fogok halni hamarosan.



ápr. 23. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehetnek - de sokkal inkább azon kellene dolgozni, hogy fel tudd dolgozni a traumáid.
ápr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz fordulj először! Az erős mellkasi nyomás lehet szervi betegség is, de ahogy te is rögtön a feldolgozatlan traumáidra gondoltál, simán lehet pánikroham is! Terápia, hajrá!
ápr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal jobb ha szembenézel a problémáddal és kivizsgáltatod magad. Haziorvos tud segíteni. Ad beutalót kardiológiára meg ahova indokoltnak tartja. Ha fiatal vagy kicsi az esélye, hogy szervi bajod legyen. De ezt a fotelból senki nem tudja biztosan megmondani. Ha tudod, hogy nem vagy beteg és "csak" pánik, könnyebben viseled majd mitha halálra rémülsz pluszban ilyenkor. Tapasztalatból mondom. Sokáig én is csak olvasgattam a neten meg aggódtam. Aztán meguntam ezt és elmentem orvoshoz. Azóta legtöbbször tudom diagnosztizálni, hogy csak pánik és hamar elmúlik meg ritkábban is jön.
ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!