Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet a másik személyis...

Hogyan lehet a másik személyisége okosabb?

Figyelt kérdés
Lehet hülyeséget írok de most ezen gondolkodtam. Hallottam olyanról hogy egy ember nem tudott beszélni spanyolul de viszont a másik személyisége pedig folyékonyan beszélt. Azt nem értem, hogy ez mégis hogy lehetséges.
ápr. 23. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a több személyiség. Mint amikor ugyan azon a gépen bejelentkezel 2 külön felhasználóra és mind a kettő teljesen más.
ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Psycho ***** válasza:

Az agy egészen meglepő dolgokra képes.


Alapvetően a "személy" tud spanyolul, de a másik személyisége ha aktív, ez a tudás gátlás alá kerül.

Ugyanígy előfordulhat, hogy más egyéb emlékek hozzáférhetetlenné válnak.


A multiplex személyiségzavarnál az énrészek különválasztásának általában énvédelmi funkciója van, és járulékos következmény, hogy emlékek, sőt, akár tudás is leválasztódhat, és csak egy, vagy néhány személyiség fér hozzá ezekhez.

ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:

Az mindenkire igaz, hogy a teljes pszichéjéntk (többek közt az emlékeinek és a készségeinek is) tudatosan csak egy részéhez tud hozzáférni.


Amikor két személyiség váltakozik az egó szerepében, akkor is ugyanez a helyzet, csak más-más halmazhoz férnek hozzá.

ápr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!