Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy pszichiáterről 129...

Ha egy pszichiáterről 129 pozitív visszajelzés van, az ugye nem lehet rossz?

Figyelt kérdés
Még sosem voltam pszichiáternél, de érzem hogy el kellene kezdenem egy pszichoterápiát, szorongás és pánik miatt. Mindenképp magánhoz szeretnék menni, csak nehéz jó szakembert találni. És nem akarom feleslegesen pazarolni a pénzemet, mert azért ez elég drága mulatság, mármint nem sajnálom magamtól, de úgy vagyok vele, hogy ha már kifizetek több százezer forintot, annak legyen haszna.

ápr. 24. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyi pozitív visszajelzés van róla, akkor valószínűleg érti a dolgát.

Ez a sok pozitív visszajelzés viszont nem biztosíték arra, hogy neked is meg lesz vele a kémiád, ami nagyon fontos. Nekem pl egy olyan klinikai szakpszcihológusom van, aki nagyon ügyes, nagyon elismert, de én egyszerűen nem tudok vele egy húron pendülni, és erről nem tehet senki, egyszerűen nem passzol ilyen szempontból a személyiségünk.

Általában az első alkalom olcsóbb a többinél, szóval legvégső esetben keresel másikat, ha akkor nem szimpatikus.


Jobbulást kívánok, remélem, minél előbb rendbe jössz!:)

ápr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És igazad van, az első találkozás után úgy is kiderül, hogy egy hullámhosszon vagyunk e. És én is jobbulást kívánok neked!
ápr. 25. 00:35
 3/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk még egy kérdés eszembe jutott. Ha elkezdek egy pszichoterápiát, körülbelül hány alkalom után fogom érezni a javulást? Tudom, hogy ez egyén illetve probléma függő, de úgy mégis.
ápr. 25. 00:36
 4/11 anonim ***** válasza:

#2 drukkolok és köszi:))

Én nem voltam még pszichoterápián, szóval erről nem tudok nyilatkozni, de szoktam hallani, hogy először mélyre visz, de aztán később jobb lesz. Meg ez azért nem két hónapos munka, szóval valószínűleg nem csettintés alatt lesz meg, főleg ha olyan a doki, hogy nem ír fel pl kedélyjavítót, hanem terápiával szeretne segíteni.

Nyilván sok mindentől függ ez, hogy te hogy érzed magad, miből fakadnak ezek a problémáid, mennyire szeretnél meggyógyulni. (Nekem pl van olyan ismerősöm, aki nagyon élvezi az áldozatszerepet.) Meg nem szabad feladni, ha pár hét után nem érzel aktuális javulást. Viszont azt érdemes átgondolni, hogy mennyire bízol a pszichiben pár hét után, mennyire passzoltok.


De ez csak akkor fog kiderülni, ha elmész:)

ápr. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3: ez nem fekete-fehér. Én bizonyos területeken már 6-7 alkalom után egyértelmű javulást éreztem. Konkrétan kijöttem a depresszióból, valószínűleg azért, mert lett célom (a terápia), nem éreztem magam egyedül. Viszont a terápia kőkemény volt, nagyon sok mélyponttal és összeomlással. De bármikor újrakezdeném. Olyan javulás, ami tényleg tartós és nem múlik el az első apró problémánál, minimum másfél év alatt érhető el.
ápr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
És biztos vagy benne, hogy ő pszichoterápiával is foglalkozik? Mert az csak kevés pszichiáterre jellemző.
ápr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sok helyen törlik a negatív véleményeket, kötve hiszem, hogy mindenki ennyire elégedett. Leginkább személyes véleményre választottam pszichiátert.
ápr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még böngészgetek, mert nagyon körültekintően fogok pszichiátert választani.
ápr. 25. 21:54
 9/11 anonim ***** válasza:

viszont vigyázz, ne böngészgess túl sokat, mert ha választasz egyet és írsz neki, egyáltalán nem biztos, hogy fogadni fog. Magánban úgy tapasztaltam, a jól menő pszichik elég válogatósak.

Én a pszichológust halogattam, és nagyon rossz volt vagy 3 visszautasítást kapni, pedig az összesnél volt ismerősi ajánlásom. Végül egy kezdő pszichihez mentem egyébként szintén egy ismerős ajánlotta, őt végül nagyon szerettem is.

ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát engem csak az tart vissza, hogy nem tudom, hogy az online pszichoterápia működhet e. Mivel én 6 hetet külföldön dolgozom, 6 hetet pedig itthon vagyok. Mikor itthon vagyok, olyankor személyesen mennék, viszont mikor kint tartózkodom, olyankor csak online tudnám csinálni. És félek, hogy online nem lesz olyan hatékony, mint személyesen. Mondjuk egy próbát megér, elvégre még mindig jobb, mint a szorongással szenvedni.
ápr. 25. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!