Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szakítást, válást feldolgozó...

Szakítást, válást feldolgozó önsegítő, támogató csoportot Bp-en hol találok?

Figyelt kérdés
Amit találtam eddig nagyon sokba kerül. 25 éve tartó kapcsolatom ért véget, szükségem van támogatásra. Bújom a Google-t hetek óta, úgyhogy inkább saját tapasztalatnak örülnék. Az udvarias válaszokat előre is köszönöm.

ápr. 25. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
önmagadra tudsz támaszkodni, abban az esetben ha nincs rá kereted. Nincs más lehetőséged. Csak net, könyvek stb. mennél többet beszélsz róla barátnőnek, idegeneknek, annál többet fognak sajnálkozni, és annál mélyebben fogod találni magad a végén pedig totál depibe fogsz ücsörőgni jobb esetbe a pszichiáter előtt, rosszabb esetben meg bent feküdve.
ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segített, hogy vicceket olvastam. Főleg a zsidó viccekben levő életbölcsességek segítettek. Próbáld meg! Az interneten is vannak ilyen oldalak, csak írd be a keresőbe.


Gondolom, hogy barátok -ha voltak is- már nemigen maradtak, ilyenkor pedig a közös barátok el szoktak tűnni. Majd lesznek új barátok is, csak előre nézz, ne hátra.

Sok sikert az újrakezdéshez!

ápr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Durva, hogy én is pont most vagyok ebben, még ha nem is 25, csak 4-6 év és nem is házasság, csak együttélés után, épp szétköltözőfélben, szétesőfélben... Nem először, de mintha mégsem lenne könnyebb.


Az nagyon bölcs volt a részedről, hogy a gyászt is fölvetted a kulcsszavak közé, mert tényleg meg kell gyászolni minden kapcsolatot, házasságot meg pláne, nekem mindig is ez segített, hogy gyászként tekintettem a párkapcsolat végére, így gyászeszközöket is alkalmaztam eddig sikeresen.


Én abban is hiszek, hogy jobb minél hamarabb elvágni minden kapcsolatot vele, hiszen csak a szívfájdalmat növeli, és nehéz úgy feldolgozni egy kapcsolatot, ha az még aktív. Ebben nekem a bibliai Lót feleségei sóbálvánnyá válásának története segített nagyon, akik azért váltak azzá, mert visszanéztek, azaz előre kell haladni, nem hátra nézni, de persze 25 év házasságot nem lehet egyik pillanatról a másikra megszakítani, értem én.


Szerintem az is segít, ha kiírod magadból azt, ami fáj, amit megosztanál itt, névtelenül, mint egy anonim támogatói csoportban, de írhatsz is privátban, vagy csak magadnak naplót, netán blogot, hogy ne téged emésszen!


Nem vagy egyedül, ez a fő üzenete egy támogatói csoportnak, és nekem sem az első szakításom a jelenlegi, mégsem fáj kevésbé, mint korábban, sőt, nem mindegy, hogy miért lett vége, ugye.


Figyeld meg, hogy minél többször meséled el ugyanazt a történetedet a saját szavaiddal, annyiszor kap új nézőpontot már csak azzal is, hogy másnak meséled, és ez is a traumafeldolgozás egyik módja, ahogy változik az elmesélési módod, én ezt figyeltem meg magamon, talán neked is segít.


A konkrét kérdésedre nem tudom a választ, de tán te magad is szervezhetsz ilyet: keress egy pszichológust vagy szociális munkást, aki önkéntesen vállalná a csoport koordinálását, és keress sorstársakat, mindezt akár itt, ezen az oldalon is! Miért is ne? Nincs mit veszítened!

ápr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!