Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mennyire ciki...

Szerintetek mennyire ciki lakóotthonba költözni, ha nem vagyok súlyos mentális beteg?

Figyelt kérdés
Rehabos munkahelyen dolgozok. Szüleimmel élek. Van 2 gyermekem. A nagyobbik 18 éves kora óta otthonban lakik, mert autista, és állandó felügyelet kell neki. A kisebbik 8 éves kora óta az apukájával él. Látogatom őket rendszeresen. Szeretnék külön költözni a szülőktől, mert az albérlet drága. Jelenleg a támogatott lakhatás az olcsóbb. Kisebb pszihés problémám van egyébként. Önállónak ismernek, és a gyerekeket is neveltem már. Ti mit mondtok erre?

2023. jan. 19. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az alatt, hogy lakóotthon? Egy bentlakásos intézmény?
2023. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen
2023. jan. 19. 17:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy akármilyen bentlakásos intézményt is szeretnél megpróbálni, mindegyikben térítési díjat kell fizetni. Az idős otthonokban van egy korhatár, hány éves kortól lehet felvételizni, nem tudom te hány éves vagy, bele esel-e már ebbe a korhatárba.

Van a pszichiátriai betegek otthona, de oda konkrétan pszichés betegeket vesznek fel, amit szakorvosi papírokkal kell igazolni.

Minden pénzbe kerül, mindenhol fizetni kell sajnos...és a váró listáról még nem is beszéltünk.

2023. jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj, hogy ezt kérdezem, de a szüleiddel mi lesz nélküled? Nekik ugyanolyan drága marad az albérlet, de nem fog nekik hiányozni az a pénz, amit te keresel?
2023. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem albérletben lakok.
2023. jan. 19. 19:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tehát akkor a szüleiddel laksz, ami az ő ingatlanjuk, tehát nem albérlet? És te onnan szeretnél elköltözni, mármint a szüleidtől, de nem albérletbe, mert az túl drága? Csak azért kérdezem, hogy aki szeretne válaszolni, az tisztán lásson.
2023. jan. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, már értem. Itt a "szeretnék külön költözni a szülőktől, mert az albérlet drága" helyett azt szeretted volna írni, hogy szeretnék külön költözni a szülőktől, de az albérlet drága.

Tényleg ne haragudj, hogy ezen akadtam fenn, de érdekelt.

Szerintem ne foglalkozz másokkal, tegyél belátásod szerint.

2023. jan. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki előtt lenne ciki? Nagyon sok ember nyomorítja meg azzal a saját életét (sokáig én is), hogy állandóan azon kattog, mások vajon mit szólnak az ő életéhez. Miközben senkinek semmi köze hozzá. Tedd azt ami neked jót tesz. Érted senki nem mond le semmiről, ezért ítélkezni sincs joguk feletted. Te sem szabhatod meg senkinek, hogyan éljen, neked sem kell mások véleményétől függnöd.
2023. jan. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is nézzed meg a helyet, kérdezd meg mi be fog neked kerülni havonta, hogy tisztában legyél mindennel. Mérlegelned kell az előnyöket és a költséget is! Ezt csak Te saját magad tudod eldönteni!
2023. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
100%
Nem ciki, de jól gondold át.
2023. jan. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!