Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus. Mennyi idő után...

Pszichológus. Mennyi idő után éreztétek a változást?

Figyelt kérdés

Kicsit el vagyok keseredve mert eddig csak még inkább káosz van a fejemben.

Sok pénzbe van már így is, tudom hogy nem kell 1-2 hónap után csodát várni és ez egy hosszabb folyamat de érdekelne kinek mennyi idő után jött a változás. Tudom hogy mindenki és minden eset más, de úgy gondoltam talán 10alkalom után már picit érzek egy kis változást.

Viszonylag magas óradija van akihez járok, online konzultáció van. Félek attól is, hogy lassan eljön az idő hogy nem tudom már finanszírozni..

Pánik, szorongás kezelése, önmagam megértése és megismerése a cél. Néha azt érzem túl sok a "gondom". Mintha én magam egy óriási nagy gond lennék.



ápr. 25. 18:13
 1/10 Kistál_és_a_bor ***** válasza:

Szia!

Van egy nagyszerű lehetőség itt a neten az ilyen terápia kiegészítésére.

(Lehet hogy több is van, de én csak ezt az egyet ismerem.)

Sokkal kevesebb pénzbe kerül, töredékébe, szerint a személyes terápia, nyilván nem tud olyan mély lenni, de nagyon jó szerintem.

ápr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kistál_és_a_bor ***** válasza:
...mint a személyes terápia...
ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Depresszióból másztam ki legalább 3 öngyilkossági kísérlettel, önbántalmazással. Kb olyan fél, 1 év alatt sikerült meggyógyulnom, valamint megtanultam azt is hogy spha nem szabad feladni. Idén ismét visszazuhantam a nyulam és a kutyám halála után itt kb 3 hónap alatt lettem jobban.
ápr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Őszintén, nem tudom, mi történt. Nem fűztem a terápiához sok reményt, de ő volt az egyetlen, aki értelmes volt. 10 ülés után olyan, mintha újraszülettem volna és a helyére igazodott az értékrendem. Tudja valaki, hogy mi történhetett? :D


Spontán volt az egész elmozdulás, szóval szerintem ez azon múlik, hogy mennyire passzoltok egymáshoz.

ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

És még valami, eddig minden terapeutánál kényelmetlenül éreztem magam, szenvedtem, rosszul voltam az ülések után, mellette semmi ilyen, és még jobban is lettem relatíve rövid idő alatt.


Tanulság: ne maradjatok ott, ahol azt érzitek, hogy rosszabbul vagytok.

ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekem 3 hónap
ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
1 éve járok,semmi változás..
ápr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pszichológus vagyok, általában 6 vagy 12 alkalmakban dolgozom és ennyi alatt lehet érezni a változást. Nem feltétlenül óriási és mindent helyrebillentő események történnek ennyi idő alatt de elkezdenek történni a dolgok - természetesen ha a kliens is aktív résztvevő a folyamatban.


Nem is értem amúgy az ilyen helzeteket mint amit az utolsó válaszoló írt - mi történik ahol egy év alatt sincs változás? Nem ellenőrzi ezt a szakember? Nem szól a kliens?

ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8!

7es vagyok. Havi 1 alkalom nekem nagyon kevés. 4-5 hetente mehetek 1x. Így nem haladok sehova... Ráadásul magán..

ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mivel semmi haszna, hogy menjek, így abbahagytam. Csupa csupa olyan dolgot mondott amit már rég tudtam, meg amire tudtam, hogy miért nem megoldás.


Pl. Kiokoskodta, hogy nekem párkapcsolat kell....😔 amiről pontosan tudom, hogy miért nem megoldás semmire, meg miért is nem működne nekem. Szóval ilyen "konzerv" jó tanácsokkal, amit megkaphatok bárkitől.

ápr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!